Yeni nesil Opel Astra’nın piyasaya çıkış tarihi belli oldu

2019 Opel Corsa’nın büsbütün ortaya çıkmasının akabinde gözlerin çevrildiği yeni jenerasyon Opel Astra’dan resmi bilgiler gelmeye başladı. Alman üretici, Astra L koduyla yollarda olacak aracın üretime gireceği tarihi açıkladı.

Son aylarda sıkça karşımıza çıkan kamuflajlı görseller vasıtasıyla mevcut Opel Astra’nın küçük bir makyaj operasyonundan geçirileceğini biliyoruz. Bu yıl içerisinde tanıtılacak makyajlı Astra’nın ömrü çok uzun olmayacak üzere görünüyor. Çünkü Alman üreticinin açıklamalarına göre yeni jenerasyon Opel Astra 2021 yılında üretime girecek.

Insignia ile birebir fabrikada üretilecek

Yeni kuşak Opel Astra, ikinci kuşak Insignia modelinin de üretildiği Rüsselsheim fabrikasında üretim bandına çıkacak. Böylelikle 2015 yılında bıraktığı fabrikaya geri dönmüş olacak. PSA Grubu, yeni jenerasyon Opel Astra’nın üretimi için Rüsselsheim’daki fabrikaya epeyce cömert bir yatırımda bulunacak. Münasebetiyle üretimin tekrar bu fabrikaya kaydırılmasının Opel için büyük değer taşıdığını söylemek mümkün.

Rüsselsheim fabrikası 

Yeni Opel Astra, hibrit motorla da sunulacak

Alman markanın en tanınan modellerinden biri olan Opel Astra, yeni kuşakta PSA’nın EMP2 platformu üzerine inşa edilecek. Halihazırda Peugeot ve Citroen modellerinde kullanılan bu platform, yeni Opel Astra’nın elektriklenmesine de imkan verecek. Tıpkı küçük kardeşi Corsa üzere akaryakıtlı ve dizel motorlarla gelecek yeni Opel Astra, birebir vakitte hibrit motor seçeneğiyle de müşterilerin beğenisine sunulacak.

2015 yılından bu yana yollarda gördüğümüz Astra K, Polonya ve İngiltere’deki fabrikalarda üretiliyor.

Başa dön tuşu