Twitter’a dava açıldı: Genel merkezde kiralar ödenmiyor!

San Francisco Eyalet Mahkemesi’nde açılan mahkeme dokümanlarına nazaran Twitter, genel merkezin bulunduğu San Francisco’daki ofisinin 130.000 doları aşan (tam sayı 136.260 dolar) kira bedelini ödemediği için dava ediliyor.

Twitter, uyarıyı dikkate almadı

Twitter genel merkez ofisinin bulunduğu binanın sahibi California Property Trust, 16 Aralık’ta Twitter’ı beş gün içerisinde kira bedelinin ödenmemesi halinde San Francisco’da 650 California Caddesi’nde bulunan Hartford binasının 30. katı için kira mukavelesini temerrüde düşüreceği konusunda uyardı. California Property Trust, bu hafta San Francisco İlçe Yüksek Mahkemesi’ne yapılan bir şikayette Twitter’ın bu uyarıyı dikkate almadığını söyledi.

Kiralar bir müddettir ödenmiyor

Twitter, son haftalarda maliyetlerden tasarruf etmek için tüm küresel ofislerinde kira ödemesini yapmıyor. Şirket, ayrıyeten Musk’ın Twitter’daki birinci haftasında yaptığı charter uçuşları için 200.000 dolara yakın bir ödemeyi yapmadığı gerekçesiyle davalık. Elon Musk’ın ise Twitter’ın hukuk kolunu desteklemek için SpaceX’den yarım düzeniden fazla avukat getirdiği söyleniyor.

Musk idaresi sürüyor

Musk, 2022 yılının başlarında Twitter’ı devraldığından beri işgücünün yarısını işten çıkarmak ve Covid-19 yanlış bilgilendirme kurallarının uygulanmasını sonlandırma dahil maliyeti düşüren tedbirlere ek olarak bir dizi değişiklik gerçekleştirdi. Yakın vakitte CEO koltuğunu bırakacağını söyleyen ve bu istikamette bir anket paylaşan Musk, hâlâ Twitter’ın başında ve ses getiren kararlar almaya devam ediyor.

Başa dön tuşu