Twitter “yanıt gizleme” özelliğini ne zaman kullanıma sunacağını açıkladı

Sosyal medya kullanıcılarının güzeline gitmeyen durumlardan biri de, paylaştıkları gönderiye gelen olumsuz yahut hakaret içerikli karşılıkların olduğunu söyleyebiliriz. Birtakım platformlarda bu karşılıkların silinmesi yahut gizlenmesi mümkün olsa da Twitter bu türlü bir seçenek sunmuyordu. Lakin şirket, gelen istekler sonucunda yanıt gizleme özelliğini geliştirmeye başladı.

Haziran ayında kullanıma sunulacak

Twitter’ın cevap gizleme seçeneği, attığınız tweet’lere gelen rahatsız edici veya hakaret içeren yanıtları gizleyebilmenizi sağlıyor. Şirketin Haziran ayında kullanıma sunacağı bu özelliğin yanlış kullanımının önüne geçilmesi için, gizlenen karşılıklar başka kullanıcılar tarafından tek bir tıklama ile görülebilecek.

Twitter’ın kıdemli eser müdürü Michelle Yasmeen Haq mevzuyla ilgili olarak: “Twitter’da farklı sohbetler başlatan beşerler bizim için çok kıymetli ve biz de onlara biraz denetim vererek onların konuşmalarını mümkün olduğunca sağlıklı yapmalarını sağlamak istiyoruz.” sözlerini kullandı. Bu hafta bir TED etkinliğinde konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’ın şu anki haliyle “başkalarını taciz etmeyi ve berbata kullanmayı çok kolay hale getirdiğini” itiraf etmişti. Yeni bilhassa birlikte bu durumun da azalacağı öngörülüyor.

Başa dön tuşu