Yeni Ford Transit ve Transit Custom Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

Ford’un ticari araç ailesindeki yenilenme süreci tam gaz devam ediyor. Yeni Ford Transit ve Ford Transit Custom modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Ford Transit 113.800 TL’den, Ford Transit Custom Van 118.300 TL’den, Transit Custom Kombi 148.000 TL’den, Tourneo Custom ise 164.700 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Yeni Ford Transit’in minibüs versiyonu 170 beygirlik EcoBlue motor seçeneğiyle, Van versiyonu ise 130 ve 170 beygirlik EcoBlue motor seçeneklerinin yanı sıra 170 beygirlik yeni EcoBlue Hibrit ve 185 beygirlik EcoBlue Upgrade motor seçenekleriyle sunulacak. Kamyonet versiyonu ise 170 beygirlik EcoBlue ve 185 beygirlik EcoBlue Upgrade versiyonlarıyla müşteri bekleyecek. Birinci etapta 130 ve 170 beygirlik EcoBlue versiyonları sunulurken, EcoBlue Hibrit ve EcoBlue Upgrade motorlar 2019’un Kasım ayında seriye eklenecek. 2020 yılının birinci çeyreğinde de arttan itişli modeller için yeni 10 ileri otomatik şanzıman seçeneği gelecek.

Yeni Ford Transit’in kabininde Ford’un SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Bu sistem 8 inç dokunmatik ekran üzerinden yahut sesli komutla denetim edilebiliyor. Bunun yanı sıra Elektrik Takviyeli Direksiyonu (EPAS), 180 derece görüş sağlayan Ön ve Art Kamera Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı, Çapraz Trafik İkaz Sistemi, Yan Park Sensörleri, Adaptif Sürat Denetimi, Akıllı Fren Sistemi ve Aktif Park Asistanı gibi özellikler de yeni Ford Transit’in teknolojileri ortasında. Ayrıyeten Transit şoförleri birinci kere Normal, Eko ve Kaygan olarak belirlenen sürüş modları ortasında seçim yapabilecek.

Hibrit seçeneği Tourneo ve Transit Custom’da da sunulacak

Yenilenen Tourneo Custom, evvelki seride sunulan 130 ve 170 beygirlik EcoBlue motor seçeneklerinin yanı sıra artık 185 beygir Ecoblue Upgrade ve 185 beygir Ecoblue Hibrit motor seçenekleriyle de satışa sunulacak. Aracın van versiyonu Transit Custom, evvelki seride sunulan 105 ve 130 beygir EcoBlue motor seçeneklerinin yanı sıra artık yeni 170 beygir Ecoblue Hibrit seçeneğiyle de satışa sunulacak. Transit Custom Kombi ve Kombi Van ise Ecoblue 130PS ve 170PS seçenekleri ile müşteri bekleyecek.

Yeni Transit Custom ve Tourneo Custom şoförlerinin birinci kere faydalanacağı özellikler ortasında Çapraz Trafik İkaz Sistemi, Kör Nokta İkaz Sistemi, Trafik Levhası Tanıma Sistemi, Adaptif Sürat Denetimi, Faal Park Asistanı, Elektrik Dayanaklı Direksiyon (EPAS) ile desteklenen Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı üzere teknolojiler mevcut.

Foto Galeri | 21 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu