Twitter şirketler için yeni bir onay programı başlatıyor

Satın almadan evvel makul bir prosedüre bağlı olan Twitter onaylı hesap sisteminin altını üstüne getiren Elon Musk hala bir istikrar kurabilmiş değil. Artık de şirketlere yönelik onaylı hesap sistemi başlıyor.

Twitter onaylı şirketler geliyor

Twitter Blue aboneliğinden mümkün olduğunca fazla gelir elde etmeyi planlayan Elon Musk, mavi rozet onayını ekleyerek fiyatları arttırmıştı. Herkes rozet almaya başlayınca da resmi tertipler için farklı bir onay süreci başlamıştı. Artık şirketler için de yeni bir program başlıyor.

Blue for Business ismiyle daha evvel duyurulan abonelik programı Verification for Organizations olarak değiştirildi. Ön taleplerin alındığı programda şirketler ve markalar da özel bir rozete sahip olacak. Böylelikle daha fazla göz önüne gelebilecekler. Ayrıyeten bağlı bireyi, işletmeyi ve markayı ana hesabına bağlayabilme imkânı da sunuluyor. Bu yapıldığında, bağlı hesapların mavi yahut altın renkli onay işaretinin yanında ana şirketlerinin profil fotoğrafının küçük bir rozeti belirecek. Öbür bir avantaj da kare profil fotoğraflarına yer verilebilmesi.

Twitter şimdi şirketlere yönelik onay programının ne kadar fiyata sunulacağını söylemedi lakin ferdi Blue aboneliğinden daha fazla olması bekleniyor. Böylelikle onaylı hesap programı firmanın kıymetli bir gelir kapısı haline gelecek.

Başa dön tuşu