Ford v. Ferrari filminin merakla beklenen ilk fragmanı yayınlandı

Christian Bale ve Matt Damon’ı bir ortaya getiren Ford v. Ferrari için artık geri sayım resmen başladı. Üretimci stüdyo 20th Century Fox, merakla beklenen sinemanın birinci fragmanını bugün nihayet paylaştı. Birinci fragmanda Ford v. Ferrari hayli etkileyici görünüyor.

Ford v Ferrari, bizleri 1966 yılının Fransa’da düzenlenen Le Mans 24 Saat yarışlarına götürecek. Yarışın perde ardını anlatacak olan sinemada; ünlü İngiliz yarışçı Ken Miles (Bale) ve Amerikan otomotiv dizayncısı Carroll Shelby’nin (Damon) öyküsüne odaklanılıyor. Ford için çalışan Miles-Shelby ikilisi, periyodun ikonik markası Ferrari’ye meydan okumaya çalışacak.

Ford v. Ferrari, 2017’de vizyona giren Logan sinemasının direktörü James Mangold tarafından yönetiliyor. Oyuncu takımında ise Christian Bale ve Matt Damon’a; Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Remo Girone ve Tracy Letts üzere isimler eşlik edecek.

Ford v. Ferrari’yle ilgili geçtiğimiz hafta Entertainment Weekly’ye konuşan Mangold,”Logan sinemasında biraz farklı bir şey ortaya koymak istemiştik. Harika kahraman çeşidinin gereğinden fazla CGI’laştırıldığı kanısındaydım bu yüzden CGI’dan uzak durup; daha duygusal, daha fizikî bir harika kahraman sineması ortaya çıkarmaya çalıştık. Tıpkı fikri Ford v. Ferrari’ye de taşıyoruz. Sinemada göreceğiniz hiçbir şey bilgisayar efekti olmayacak. Bunun önemli manada fark yarattığını düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

100 milyon dolarlık bütçeyle hazırlanan Ford v. Ferrari, 15 Kasım 2019’da vizyona girecek. 

Başa dön tuşu