Sikke Coin ekibine operasyon

Geçtiğimiz yıl Türk Lirasına endeksli stabil bir kripto para ünitesi olma teziyle yola çıkan lakin sonrasında hayal kırıklığı yaratan Sikke Coin geride yatırımını iade alamayan binlerce mağdur bırakmıştı. Sikke Coin takımına bugün operasyon yapıldı.

Mağduriyet büyük

Gelen bilgilere nazaran Gaziantep merkezli 9 vilayette düzenlenen operasyonda 19 kişi Gaziantep Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Uğraş Şubesi grupları tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan zanlılardan 6’sı özgür bırakılırken, 7 zanlı tutuklandı ve 6 zanlı da isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

Operasyonun Sikke grubu odaklı olduğu söz ediliyor ve esasen Sikke parasının çıkış noktası da Gaziantep olmuştu. Zanlılara zanlılara “suç işlemek hedefiyle örgüt kurma”, “bilişim sistemlerine hukuka karşıt girme”, “hileli hareketler sonucu aldatmaya yönelik fiyat manipülasyonu” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlaması yöneltilmiş.

Sikke geçen yıl büyük vaatlerle ön satışa başlamış ve binden fazla kişi toplamda 5 milyon TL civarında yatırım yapmıştı. Engelliler 1453 Spor Kulübü üzere toplumsal sorumluluk projeleriyle Sikke kendisini kabul ettirmeyi başardı. Ne yazık ki sonrasında takım ansızın ortadan kaybolmuştu. Mağdurların paralarını alıp alamayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

 

Başa dön tuşu