Ford, McLaren, Tesla ve Faraday Future’dan onlarca çalışanı işe alan Rivian atağa kalktı

Geçtiğimiz yıl tanıttığı fütüristik tasarıma sahip elektrikli pick up ve SUV modelleri ile büyük sükse yapan Rivian, rakip araba üreticileri ve teknoloji firmalarından düzinelerce kişiyi işe alıyor. Elektrikli araba üreticisinin Tesla, McLaren, Ford, Faraday Future ve Apple‘ın eski çalışanlarını tek tek bünyesine kattığı bildirildi.
Rivian’a en büyük iştirak ise büyük mali dertlerle boğuşan Faraday Future‘dan oldu. Tesla’ya rakip olarak çıkan fakat ardını bir türlü getiremeyen şirket geçtiğimiz Aralık ayında birçok kişiyi işten çıkarmak zorunda kalmıştı. Rivian, bu bireylerin de ortalarında bulunduğu 50 eski Faraday Future çalışanını işe aldı. Kelam konusu çalışanlar Faraday’ın batarya ve elektrikli aktarma organı kısmında vazife yapıyordu.

Amazon ve Ford’tan yatırım aldı

LinkedIn profillerini temel alan iddialara nazaran Ford’dan 20, McLaren’dan 20, Apple’dan 6, Tesla ve Çinli Byton’dan en az 12 çalışan Rivian’a katıldı. R1S SUV ve R1T pick up modellerini tanıttığından beri dikkatleri üzerine çeken Rivian, Ford ve Amazon üzere devlerden yatırım almıştı. Şirket bu nedenle operasyonlarını hızlandırdı. Son bilgilere nazaran Rivian’ın 750 çalışanı bulunuyor.

Başa dön tuşu