TikTok hesabı silme nasıl yapılır? 8 adımda TikTok hesap kapatma

TikTok, tüm platformlarda en çok indirilen uygulamalar ortasında ve kısa formatlı eğlenceli görüntüleriyle telefon bağımlılığını artıran toplumsal ağ uygulamalarının başında geliyor. İster dikkatinizi dağıtıyor olsun ister mahremiyetle ilgili tasalarınız olsun, TikTok hesabını silmezamanının gelmiş olmasını geçerli nedenleri olabilir. TikTok’tan kalıcı olarak kurtulmak isteyenler için TikTok hesap silme adımları, orta vermek isteyenler için de TikTok hesap dondurma yapılışı burada.

TikTok hesabı silme ❌

TikTok hesabı silme, iOS yahut Android uygulaması üzerinden hayli kolaydır. Hesap idaresi altından yönergeleri takip ederek TikTok hesabı kalıcı olarak silme sürecini tamamlayabilirsiniz. TikTok hesap nasıl silinir? adım adım görelim:
 1. Sağ altta Profil simgesine dokunun.
 2. Sağ üstte üç çizgiye dokunun.
 3. Ayarlar ve Gizlilik’e dokunun, Hesap’a girin.
 4. Hesabı devre dışı bırakın yahut silin’e dokunun.
 5. Hesabı kalıcı olarak silin öğesine dokunun.
 6. TikTok bilgilerinizi indirip indirmeyeceğinizi seçin.
 7. Kutucuğu işaretleyip, şifrenizi girin.
 8. Hesabı sil ile süreci tamamlayın.

TikTok hesap silme linki 🔗

Anında TikTok silme nasıl yapılır? çok soruluyor. TikTok hesap silme linki, sizi direkt hesap yönetme sayfasına yönlendirir. Hesap denetimi altında “Hesabı Sil”e tıklayarak hesap silme sürecini başlatabilirsiniz.

TikTok hesabı çabucak silinir mi 📅

TikTok hesabı kaç günde silinir? çok merak ediliyor.Tiktok hesabı 30 gün içinde silinir. Bu mühlet boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız, TikTok hesabınız kalıcı olarak silinir. 30 gün beklemeden TikTok hesabınızı anında silmenin bir yolu yoktur.

TikTok hesabı sildikten sonra tekrar açılır mı ✅

Hesabınız 30 gün boyunca devre dışı bırakılır ve profiliniz başka kullanıcılar tarafından görülemez. Devre dışı bırakma sırasında TikTok hesabınızı istediğiniz vakit yine etkinleştirebilirsiniz. 30 gün sonra hesabınız ve datalarınız kalıcı silineceğinden, yeni bir hesap açmanız gerekir.

TikTok hesabı silinince ne olur 🤔

TikTok hesabınızı sildiğinizde öncelikle bu hesapla giriş yapamaz ve rastgele bir TikTok hizmetini kullanamazsınız. Videolarınıza erişememek dışında taslaklar üzere TikTok sunucularında saklanmayan bilgileriniz silinir. Satın aldığınız eser varsa geri ödeme alamayacağınızı unutmayın. DM (Direkt Mesajlar) üzere hesabınızda saklanmayan bilgiler başkaları tarafından görülebilir.

Şifresi unutulan TikTok hesabı nasıl kapatılır 🔐

TikTok hesap kapatma için telefon numarası, e-posta yahut şifre bilgisi gerekir. Bu bilgiler hesabın size ilişkin olduğunu gösterir. TikTok, rastgele birini sağlamazsanız hesabınızı silemez. TikTok şifremi unuttum diyenler için, TikTok hesabı nasıl kapatılır? adım adım görelim:
 1. Kaydol linkine dokunun.
 2. Kullanıcı telefonu/e-posta/ kullanıcı adı arasından seçim yapın.
 3. Telefon ya da E-posta/kullanıcı ismi seçimini yapın.
 4. Şifreni mi unuttun? ögesine dokunun.
 5. Telefon numarası yahut e-posta ile şifre sıfırlamayı seçin.
 6. E-posta adresinizi yahut telefon numaranızı girin.
 7. Kodu girin ve yeni şifreyi girin.
 8. Hesabınıza giriş yapıp TikTok hesap kapatma adımlarını izleyin.

TikTok hesap dondurma nasıl yapılır 👇🏻

TikTok hesap dondurma, uygulamanın ayarlar ve saklılık kısmından kolay kolay yapılabilir. Hesabınızı azamî 30 gün mühletle dondurabilirsiniz. TikTok dondurma için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. TikTok’u açın.
 2. Profil simgesine dokunun.
 3. Menü’ye dokunun, Ayarlar ve gizlilik’i seçin.
 4. Hesap – Hesabı sil yahut devre dışı bırak yolunu izleyin.
 5. Hesabı devre dışı bırak’ı seçin.
 6. Kırmızı “Devre dışı bırak”a dokunun.
 7. Onaylamak için hesabınıza giriş yapın.
 8. Hesabı devre dışı bırak’a dokunun.

TikTok, eğlenceli bir uygulama olabilir lakin çok fazla dikkat dağıtabiliyor. Uygulamada sıhhatinizi etkileyecek seviyede fazla vakit harcıyorsanız ve TikTok hesap silme yolunu arıyorsanız, bu yazıdaki TikTok hesap kapatma adımları size yardımcı olacaktır. Hesabınızı kalıcı olarak silmek değil de orta vermek istiyorsanız, TikTok hesap dondurma adımlarını izlemelisiniz.

Başa dön tuşu