Godzilla: King of the Monsters, gişede beklentilerin altında kaldı

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren yeni Godzilla sineması Godzilla: King of the Monsters, gişedeki birinci haftasında beklentilerin altında kaldı. Sinema birinci haftasında dünya genelinde toplam 179 milyon dolarlık bir hasılat elde etti birebir cihanın başka sinemaları Godzilla (2014) ve Kong: Skull Island’ın (2017) gerisinde kaldı.

BoxOfficeMojo’nun bilgilerine göre Godzilla: King of the Monsters, Kuzey Amerika’da üç günde toplam 49 milyon dolar hasılat elde etmiş. Godzilla 2, mayıs ayının öbür sinemaları olan Aladdin (91m), John Wick: Chapter 3 (57m) ve Detective Pikachu‘nun (53m) gerisinde kaldı. Ayrıyeten serinin birinci sineması Godzilla’nın da (93m) sadece yarısı kadar hasılat elde edebildi.

Godzilla kozmosunun devasa titanlarını bir ortaya getiren Godzilla: King of the Monsters, yayınlanan fragmanlarıyla aslında Godzilla hayranlarını heyecanlandırmayı başarmıştı. Lakin birinci tenkitlerin yayınlanması ve sinemanın vizyona girmesiyle birlikte bu heyecan yerini yavaş yavaş hayal kırıklığına bırakmaya başladı. Yapılan yorumlara nazaran sinema, çok amatörce hazırlanmış bir senaryoya ve karışık/anlaşılması sıkıntı aksiyon sahnelerine sahip.

Godzilla: King of the Monsters’ın bütçesi yaklaşık 200 milyon dolar olarak belirtiliyor. Sinemanın gişe hasılatı sonunda dünya genelinde 400 milyon dolara dahi ulaşması güç üzere. Warner Bros muhtemelen Godzilla: King of the Monsters’dan zarar edecek.

Rocketman ve Ma, hafta sonunun kazananları oldu

Godzilla’nın beklentileri karşılayamadığı hafta sonunun kazananları ise Rocketman ve Ma sinemaları oldu. Elton John biyografisi Rocketman, birinci haftasında Kuzey Amerika’da 25 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Universal tarafından hazırlanan dehşet sineması Ma ise üç günde 18 milyon dolar hasılat yapması başardı. Her iki sinemasında stüdyolarına önemli manada para kazandırması bekleniyor.

Rocketman sineması ülkemizde 14 Haziran’da sinemalarda olacak. Ma ise şu anda vizyona girmiş durumda.  

Başa dön tuşu