Sinemia, yeni sinema yasası sebebiyle kapandı

Büyük tartışmaların akabinde yürürlüğe giren yeni sinema yasasının yankıları devam ediyor. Kullanıcılara aylık abonelikle sınırsız sinema bileti sunan Sinemia da yeni maddeden nasibini aldı. Firma, yeni yasa sebebiyle hizmetlerini sonlandırdığını açıkladı.

Amerika macerası da uygun gitmedi

Türkiye’de gördüğü ilgiden sonra Amerika’da da çalışmalar yürüten Sinemia için makus haberler birinci olarak oradan geldi. Firma tarafından yayınlanan açıklama yazısında, ABD’li rakibinin aldığı yatırımlar ve açılan davalarla önlerini kestiği belirtiliyor. Münasebetiyle ABD pazarından ayrılmak durumunda kalan Sinemia, Türkiye’ye odaklanmak üzereydi ki burada da yeni sinema yasası önünü kesti.

Hizmetin kapanmasının temel sebebi, ABD başarısızlığının ve Türkiye’deki yeni sinema yasasının üst üste gelmesi olarak gösteriliyor. 1 Temmuz’dan bu yana yeni üye alımına kapalı olan Sinemia, bugün itibariyle tüm hesapları askıya aldığını açıkladı. Uzun müddetli üyelik alanların ise bankalarına ulaşarak hizmet alımını sürdüremediklerine yönelik kayıt oluşturmaları isteniyor. Bu sayede paralarını geri alabilecekler.

Sinemia’nın açıklamasının tamamını bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz. Son devirde hizmet sunmak noktasında ezalar yaşayan Sinemia’nın kapanması, 7163 sayılı sinema kanununun yasalaşması da düşünüldüğünde hayli doğal. Ülkemizde daralmaya başlayan sinema bölümünün bir ayağını daha kaybettiğini söyleyebiliriz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu