Rivian elektrikli araçlar birbirlerini şarj edebilecek

Elektrikli araçları pili tekerleklere benzetirsek, aslında birbirlerini şarj etmeleri de açık bir seçenek olmalı. Elektrikli araç firması Rivian’ın lideri R.J. Scaringe tarafından The Drive röportajında yapılan açıklamaya nazaran “Rivian’dan Rivian’a şarj” özelliği araçlarda yer alacak. Teknolojinin ayrıntılarıyla ilgili olarak bilgi verilmese de kullanışlılık son derece açık.
Scaringe ayrıyeten araçlarda yer alacak hârici batarya paketlerinden de kelam etti. Bir powerbank diyebileceğimiz bu piller, bagaj hacminin tamamına gereksinimi olmayan kullanıcılar için ekstra menzil manasına gelecek ve muhtemelen öteki Rivian araçları şarj için de kullanılabilecek. R1T pickup kamyonun 400 mil olan menzili dikkate alındığında, harici pillerle birlikte aracın 800 km civarı menzile şarj olmadan ulaşabilmesi mümkün olacak.

2020 yılında satışa sunulacak R1T elektrikli pickup ve Rivian’ın kelamları, gerçekle buluşacak mı daima birlikte göreceğiz. Tüm kelamlar tutulursa elektrikli araç piyasasına başarılı bir pickup modeli girmiş olacak ve rekabet artacak.

Başa dön tuşu