PayCore şirketi MPTS Turkey’i satın aldı

18 yıldır dijital ödeme sistemleri konusunda ülkemizin dünyaya açılan penceresi olan PayCore bölgede önder olabilmek ismine değerli bir satın alma atılımı yaptı. Firma MPTS Turkey’i satın aldı.

PayCore nedir?

2001 yılında faaliyetlerine SmartSoft olarak başlayan PayCore sonrasında CardTek ismini almıştı. 35 farklı ülkeye yenilikçi dijital ödeme teknolojileri ihraç eden firma bir mühlet evvel de PayCore isim değişikliğini yaptı.

MPTS Turkey ise Provus markası altında 12 ülkede dijital ödeme altyapısı hizmetleri sunmaktaydı. Rekabet Kurumu ve Merkez Bankası onaylarının tamamlanmasıyla 18 Haziran prestiji ile resmen PayCore bünyesine geçti. Bundan sonra PayCore ismiyle faaliyetlerine devam edecek.

PayCore ise yeni satın alım ile birlikte dijital ödeme altyapıları alanında bölgenin en büyük gücü olmayı hedefliyor. Evre ile birlikte PayCore mevcutta sahip olduğu Dış Hizmet Sağlayıcı Lisanslarına ek olarak Ödeme ve Menkul Değer Mutabakat Sistem İşleticisi faaliyet müsaadesini kapsayan Merkez Bankası Takas ve Mutabakat Lisansına da sahip oldu.

 

Başa dön tuşu