Nissan Qashqai yeni motor seçenekleriyle satışta: İşte fiyatı ve özellikleri

Türkiye’deki SUV segmentinin argümanlı ismi Nissan Qashqai, yeni 1.3 litre DIG-T benzinli motoru ve daha düşük yakıt tüketimiyle yenilenen 1.5 litre dCi dizel motorları ile satışa sunuldu. Bunun yanı sıra Nissan Qashqai’ye yeni otomatik şanzıman seçeneği ve Apple CarPlay ile Android Auto takviyesine sahip multimedya sistemi eklendi.

Nissan Qashqai’ye yeni eklenen 1.3 litre DIG-T akaryakıtlı motorun 160 beygir gücüne rağmen düşük yakıt tüketimi ve düşük karbondioksit emisyonuna sahip olduğu söyleniyor. Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı ve Daimler işbirliği ile geliştirilen ünite 6 ileri manuel veya yeni geliştirilen 7 ileri DCT şanzıman seçeneklerine sahip.

Benzinli Nissan Qashqai’nin manuel vitesli versiyon 260 Nm, çift kavramalı otomatik vitesli versiyonu ise 270 Nm tork üretiyor. Bir Nissan modelinde birinci sefer sunulan çift kavramalı şanzımanın geliştirilmiş dur-kalk performansı ve yumuşak güç dağıtımı ile dikkat çektiği de gelen bilgiler ortasında.

Nissan Qashqai’nin yeni akaryakıtlı motoruna yenilenen 1.5 litre dCi motor eşlik ediyor. Artık 115 beygir güce sahip olan dizel motorda çift kavramalı şanzıman (DCT) seçeneği de sunuluyor.

Nissan Qashqai fiyat listesi şu formda:

Başa dön tuşu