iOS 13 tanıtıldı: İşte tüm yenilikler

Apple’ın WWDC 2019 konferansı bugün itibariyle başladı. 3-7 Haziran tarihleri ortasında devam edecek olan WWDC 2019’un en değerli kısmı Türkiye saati ile 20:00’da başlayan tanıtım aktifliği. Firma, birçok eseri için yeniliklerini bu aktiflikte kullanıcılara aktardı. Bunlardan biri de uzun vakittir merakla beklenen iOS 13.

Performans artıyor

iOS 13 tanıtımının birinci kısmı performans noktasında oldu. Firmanın belirttiğine nazaran iOS 13 ile işletim sisteminin daha çok hızlandığına şahit olacağız. Örneğin Face ID ile kilit açmanın yüzde 30 daha süratli olacağı açıklandı. Ayrıyeten App Store üzerinde yapılan çalışma sayesinde uygulamaların yüzde 50 daha küçük boyutlu olması sağlandı. Uygulamalara gelen güncellemelerde bu bedel yüzde 60. Gelişmeler en ilgi alımlı kısmı uygulama açılış suratlarının iki kat arttığı noktasıydı

Karanlık mod

Hiç elbet kullanıcılar tarafından en çok beklenen özellik karanlık mod. iOS 13 ile Apple eserleri sonunda siyaha bürünüyor. En çok merak edilen özellik olduğu için haliyle tanıtımın bir kısmı karanlık moda ayrıldı. Karanlık mod iOS 13’ün tümüne yayılmış durumda. Etkinleştirdiğiniz anda uygulamalar dahil tüm alanlar siyaha bürünüyor.

Güncellemeler gelecek.

Başa dön tuşu