Netflix’e bir rakip daha geldi: HBO Max

WarnerMedia, yeni dijital yayın platformu HBO Max’i resmen duyurdu. Bir müddettir söylentileri dolanan servis bugün nihayer resmiyet kazandı. Netflix, Prime Video ve Disney Plus üzere servislere direkt olarak rakip olan HBO Max, 2020’nin ilkbahar aylarında ABD’de hizmet sunmaya başlayacak.

HBO’nun bildiğiniz üzere hali hazırda HBO Now isimli bir yayın servisi vardı. 15 dolarlık abonelik fiyatına sahip olan HBO Now’da; Game of Thrones, Westworld yahut Chernobyl üzere kanalın tüm ünlü içerikleri şu anda izlenebiliyor. Yeni yayın servisi HBO Max ise HBO Now’a nazaran daha geniş bir kütüphaneye sahip olacak. WarnerMedia, HBO Max kütüphanesinin HBO kanalıyla birlikte WarnerMedia’ya ilişkin öteki tüm içerikleri barındıracağını söyledi. Bunlara Warner Bros ve DC sinemaları de dahil.

HBO Max’in tanıtım görüntüsü:

Netflix’e ‘Friends’ darbesi

WarnerMedia’nın bugün yaptıpı duyurunun en dikkat çeken noktası Friends dizisi oldu. Şirketin yaptığı açıklamaya nazaran Friends bundan sonra dijital olarak sadece HBO Max platformunda izlenebilecek.

Tüm vakitlerin en tanınan güldürü dizilerinden birisi olan Friends, şu anda ABD’de Netflix’in en çok izlenen ikinci içeriği pozisyonunda (ilk sırada The Office var). Friends’in HBO Max’a geçiş yapmasıyla birlikte WarnerMedia, Netflix’e büyük bir darbe vurmuş olacak. Friends tıpkı vakitte HBO Max’ın da en büyük kozu olacak.

Tabi tüm bu yazdıklarımız ABD için geçerli. Friends bildiğiniz üzere zati Netflix Türkiye’de izlenemiyordu. HBO Max platformunun da Türkiye’de yayınlanma olaslığı şu anda pek yüksek görünmüyor. Ülkemizdeki Friends hayranları diziyi yeniden yasa dışı yollardan izlemeye devam edecek üzere.

HBO Max platformunda ayrıyeten WarnerMedia’nın sahip olduğu Warner Bros, New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth ve Looney Tunes üzere tüm stüdyo ve kanalların içerikleri izlenebilecek.

WarnerMedia, HBO Max’ın fiyatıyla ilgili şimdi bir açıklama yapmadı. HBO Now platformunun aylık fiyatı 15 dolardı. Münasebetiyle HBO Max’ın biraz daha yüksek bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Başa dön tuşu