Microsoft, AR ve VR gelişimini destekleyen XR derneğine katıldı

XR Association, Google, HTC VIVE, Facebook Oculus, Samsung ve Sony dahil olmak üzere XR endüstrisindeki başlık ve teknoloji üreticilerini temsil eden bir ticaret derneği olarak faaliyet gösteriyor. Maksadı XR sanayisinin global büyümesini teşvik etmek ve araştırmalarla gelişmesini desteklemek olan bu derneğe Microsoft da katıldı.

XR sanayisinin büyümesi için çalışacak

Microsoft’un, XR derneğinin siyasetini, savunuculuğunu ve devlet işleri çalışmalarını desteklemesi bekleniyor. XR Association CEO’su Elizabeth Hyman konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda: “Microsoft’u XRA’ya davet etmekten heyecan duyuyoruz. Bu, süratle gelişen XR alanında şimdi geliştirilmemiş, artırılmış gerçeklik, karma gerçeklik ve gelecekteki teknolojileri kapsayan XR sanayisinin büyümesini yansıtan değerli bir kilometre taşıdır. Microsoft’un çığır açan HoloLens başlığı, XR sanayisinin elini güçlendirmektedir.” tabirlerini kullandı.

Microsoft’u XRA’nın İdare Şurası’nda 22 yıl boyunca şirketin artırılmış ve karma gerçeklik iş kollarına takviye veren, oyun ve Xbox’la ilgili yasal hususlar üzerinde çalışan Microsoft’un Genel Danışman Yardımcısı Heidi Holman temsil edecek. Holman ise bu misyonunu: “XRA’nın global olarak XR teknolojisinin inançlı ve sorumlu bir biçimde geliştirilmesini ve benimsenmesini teşvik etme misyonunu desteklemek için bölümdeki meslektaşlarımızla ortak olmaktan çok heyecanlıyız.” sözleri ile açıkladı.

Başa dön tuşu