Mediamarkt Türkiye’ye yeni CEO

Mediamarkt Türkiye’de CEO’luk koltuğunda bayrak değişimi yaşandı. CEO’luk misyonuna Faruk Kocabaş getirildi.

Faruk Kocabaş, Mediamarkt Türkiye’de birinci olarak 2016 yılında Satınalmadan Sorumlu İcra Şurası Üyesi (CPO) vazifesi üstlenmişti. Sonrasında Ticaretten Sorumlu İcra Konseyi Üyesi (CCO) olarak devam etti. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, markanın pazar liderliği seyahatinde büyük katkılarda bulundu. Strateji belirlenmesi, kategori idaresi, satın alma, fiyatlandırma, satış sonrası operasyonlar, lojistik, talep planlaması ve ticari pazarlamadan sorumlu olarak misyon yapmaktaydı.

Türkiye’de daha evvel Türk Philips Ticaret A.Ş. ve TP Vision Elektronik Ticaret A.Ş.’de, Hollanda’da Philips Consumer Lifestyle BV ve MMD Monitors & Displays Nederland BV’de misyon aldı. Ayrıyeten Zincir Mağazalar Derneği’nin İdare Şurası Üyeliğini sürdürüyor.

Faruk Kocabaş, CEO’luk koltuğunu Yenal Gökyıldırım’dan devralacak. Yenal Gökyıldırım, MediaMartSaturn Perakende Grubu’nda 12 ülkeden sorumlu Küresel İcra Konseyi üyesi ve Holding COO’su olarak vazife yaptı. Mediamarkt Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma vizyonunu kurmuş ve hayata geçirmişti. Yenal Gökyıldırım, ayakkabı perakendecisi FLO’nun CEO’luğuna geçti.

Başa dön tuşu