“Masters of Doom” kitabı dizi oluyor

Doom serisine yeni eklenecek oyun Doom:Eternal’ı beklerken, gündeme oyunun efsane üretimcileri ile ilgili bir de televizyon dizisi haberi düştü. Duyumlara nazaran USA Network, David Kushner’ın “Masters of Doom” kitabından uyarlanacak dizi için bir pilot kısım muahedesi yapmış. Yeteri kadar ilgi gördüğü takdirde dizi haline gelecek projenin oyun dünyasının geçmişine özgün bir bakış açısı sunacağı belirtiliyor.

James ve Dave Franco kardeşlerin prodüktörlüğünde yayınlanması planlanan tıpkı isimli üretim, Doom’u yapan iki isim; John Romero ve John Carmack’ın sorunlu alakalarına odaklanacak. Kitabın ekrana uyarlanması misyonunun ise Gears of War 4’ün başyazarı Tom Bissell’a verildiği söyleniyor.

James ve Dave Franco’ya ilişkin Ramona Films’in imzasıyla ortaya çıkacak proje için John Romero’nun da paylaştığı bir tweet dikkat çekiyor. Ünlü oyun geliştiricisi, projeyi “oldukça havalı” olarak nitelendirirken kendisini oynayacak kişinin kendi soyundan biri olması temennisini lisana getirmiş.

James ve Dave Franco’nun şirketi 2017 yılında izleyiciyle buluşan “The Disaster Artist” isimli sinemanın de yapımcılığını üstlenmiş ve sinema epey beğenilmişti.

Başa dön tuşu