Marvel, yeni film ve dizilerini resmen duyurdu: Thor 4, Doctor Strange 2, The Eternals…

Marvel’ın Avengers: Endgame sonrası için takvimi nihayet muhakkak oldu. Bugün San Diego Comic-Con’da bir panel düzenleyen Marvel Stüdyoları, merakla beklenen yeni sinema ve dizileri için resmi duyuruları yaptı. Marvel önümüzdeki yıllarda tekrar sinema salonlarının hakimi olacak üzere.

Marvel Stüdyoları’nın 2020-2021 yılları için hazırladığı sinemalar:

  • Black Widow: Sinemanın başrollerinde Scarlett Johansson ve Rachel Weisz yer alıyor. Direktörlük koltuğunda ise Cate Shortland oturacak. 1 Mayıs 2020’de vizyona girecek.
  • The Eternals: Angeline Jolie ve Salma Hayek’in başrollerinde yer aldığı sineması Chloe Zhao yönetiyor. 6 Mayıs 2020’de vizyona girecek olan sinemada ayrıyeten Game of Thrones’un sevilen aktörü Richard Madden da yer alacak.
  • Shang-Chi and the Legend of the Cilt Rings: Shang-Chi sineması başrolünde bir asyalının yer aldığı birinci Marvel sineması olacak. Disney’in bu sinemadan beklentisi oldukça yüksek. Özelliklede Asya sinemalarında büyük potansiyel olduğu düşünülüyor. Simu Liu’nun başrolünde yer aldığı sineması Destin Daniel Cretton yönetiyor. 12 Şubat 2021’de vizyona girecek.
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness: Doctor Strange ile yeniden sıradışı maceralara çıkıyoruz. Bu sefer sinemanın isminden de anlaşılacağı üzere çoklu kainatlara adım atacağız üzere görünüyor. Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen’in başrollerinde yer aldığı sineması Scott Derricson yönetecek. 7 Mayıs 2021’de vizyonda olacak.
  • Thor: Love and Thunder: Marvel Sinematik Evreni’nin en sevilen birkaç karakterinden olan Thor, yeni sinemasıyla geri dönüyor. Ragnarok’un direktörü Taika Waititi tarafından hazırlanan sinemanın başrollerinde Chris Hemsworth ve Natalie Portman yer alıyor. Yapılan açıklamalara nazaran bu sinemada Natalie Portman, Thor’un çekicini kaldırıp bayan Thor olacak. Sinema 5 Kasım 2021’de vizyona girecek.

X-Men ve Fantastic Four, Marvel Sinematik Evreni’ne katılıyor

Marvel Stüdyoları’nın başındaki isim olan Kevin Feige, X-Men ve Fantastic Four karakterlerinin yakında resmende Marvel Sinematik Evreni’ne katılacağını açıkladı. Bu iki serinin sinema hakları uzun bir müddettir 21st Century Fox’ta bulunuyordu. Lakin Disney bildiğiniz üzere 21st Century Fox’u bu yıl resmen bünyesine katmıştı. Böylelikle X-Men ve Fantastic Four için de Marvel Sinematik Kozmosu yolu görünmüş oldu.

Kevin Feige’nin yaptığı öteki duyurular ortasında Black Panther 2, Captain Marvel 2 ve Guardians of the Galaxy Vol. 3 yer alıyor. Bu üç sinema önümüzdeki yıllarda sinemalarda olacak lakin vizyon tarihleri şimdi belirli değil. 2022-2023 olarak kestirim ediliyor.

Disney Plus’ta yayınlanacak olan Marvel dizileri:

  • The Falcon & Winter Soldier: Anthony Mackie ve Sebastian Stan’ın başrollerinde yer aldığı dizi 2020’nin sonbahar aylarında yayınlanacak.
  • WandaVision: Bugünkü panelde WandaVision dizisinin Avengers: Endgame sonrasında geçeceği duyuruldu. Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’nin başrollerinde yer alacağı dizi 2021 ilkbahar aylarında yayınlanacak.
  • Loki: Marvel’ın en sevilen karakterlerinden birisi olan Loki geri dönüyor. Avengers: Endgame’de bildiğiniz üzere Loki, tesseract ile birlikte 2012 yılında kaybolmuştu. Yeni dizide Loki’nin nereye gittiğini öğreneceğiz. Dizi 2021 ilkbahar aylarında yayınlanacak.
  • WHAT IF …?: Marvel Sinematik Karakterlerini içeren bir animasyon serisi. Alternatif senaryoları ele alacak. 2021 yaz aylarında Disney Plus’ta yayınlanacak.
  • Hawkeye: Jeremy Renner’lı Hawkeye dizisi 2021 sonbahar aylarında izleyicilerle buluşacak. 

Başa dön tuşu