Yeni BMW i8 Roadster reklamında Mercedes’e çok ince gönderme

Alman otomotiv devi Daimler’in CEO’su Dieter Zetsche, bugün emekli oluyor ve misyonunu Ola Kallenius’a devrediyor. Bu durum karşısında boş durmayan BMW, yıllardır süren beğenilen rekabeti için Zetsche’ye bir teşekkür görüntüsü hazırlamış. Alışılmış ki görüntüde ezeli rakibi Mercedes’e ince bir gönderme yapmayı da ihmal etmemiş.

BMW’nin bugün yayınladığı reklam sineması, şirketin kendi fanlarından fazla Mercedes fanlarının da büyük beğenisini kazandı. ‘Emeklilik geleceğinizi keşfetmektir’ sloganıyla hazırlanan görüntüde, misyonunu bırakmak üzere olan Zetche ile çalışanlarının vedalaşmasını ve birlikte hatıra fotoğrafları çekmesini izliyoruz. Akabinde Zetche kartını teslim ediyor ve şirket aracı olan Mercedes S Serisi’ne binerek konutuna gidiyor.

Buraya kadar her şey olağan ilerlerken, Zetche’nin sürücüsüne de veda etmesinin akabinde izleyenleri bir sürpriz bekliyor. Bir sonraki sahnede garajın kapısı açılıyor ve Daimler’in efsane CEO’su garajından bir BMW i8 ile çıkıyor. Üstelik tam da bu sahnede ekranda ‘sonunda özgür’ tabiri yer alıyor. Yayınladığı görüntüyle hem i8’in reklamını hem de ezeli rakibine göndermesini yapan BMW, Dieter Zetsche’ye teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor. Kelam konusu görüntü, “Yıllar süren ilham verici rekabet için teşekkürler Dieter Zetsche” cümlesiyle tamamlanıyor.

Daimler: İşverenimiz gerçek beygir gücünü tercih eder 

BMW’nin bu ince göndermesine toplumsal medya üzerinden cevap veren Daimler, “Patronumuzun emeklilik seyahatinde gerçek beygir gücünü tercih edeceğini düşünüyoruz. Ama tine de teklifiniz ve rekabetiniz için teşekkürler” halinde bir yorumda bulundu. Şirket, bu kelamlarını at üzerinde gün batımına hakikat ilerleyen iki kovboyun yer aldığı bir GIF ile paylaştı.

Başa dön tuşu