Makyajlı Jeep Renegade Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

2014 yılından bu yana yollarda olan Jeep Renegade geçtiğimiz yıl makyajlanmıştı. Küçük SUV modeli bugün Türkiye pazarına giriş yaptı. Dizaynındaki ufak güncellemeler, yeni motorlar ve teknolojilerle Türkiye’ye giriş yapan makyajlı Jeep Renegade fiyatı 149 bin 900 TL’den başlıyor.

Makyajlı Jeep Renegade’in dizaynında yenilenen 7 bölmeli radyatör ızgarası, yeni dizaynlı far, sis ve stop kümesi birinci bakışta dikkat çekiyor. LED teknolojisine kavuşan farlar halojene kıyasla %50, xenon farlara nazaran de %20 oranında daha güzel aydınlatma sağlıyor. Makyajlı Jeep Renegade’in Longitude ve Sport versiyonlarında 16 inç, Limited ve Trailhawk versiyonlarında ise 17 inç alaşım jantlar standart. Limited versiyonunda ayrıca 19 inç alaşım jant seçeneği bulunuyor. 4 farklı jant tasarımı ve siyah tavan opsiyonu da makyajlı Jeep Renegade’in ferdileştirme seçenekleri ortasında.

Makyajlı Jeep Renegade’in yenilenen orta konsol yapısındaki farklı eşya gözleri sayesinde 1,2 litre ek saklama alanı bulunuyor. İç yerde ayrıyeten yeni kuşak Uconnect 5 inç, 7 inç ya da 8.4 inç NAV dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, daha güçlü bir işlemci ve geliştirilmiş reaksiyon kapasitesiyle sunuluyor. Apple Car Play ve Android Auto desteğine sahip Uconnect 7 inç ve 8.4 inç NAV sistemleri birebir vakitte kullanıcı arayüzü tecrübesini geliştiren çift parmak yakınlaştırma ve “tut ve sürükle” üzere özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Makyajlı Jeep Renegade’in yeni motor ve teknolojileri

Makyajlı Jeep Renegade’in kaputu altında yeni jenerasyon turbo akaryakıtlı motorlar mevcut. 1.0 litre hacimli üç silindirli benzinli motor seçeneği 120 beygir güç ve 190 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor. 150 beygir güç ve 270 Nm tork üreten 1.3 litre hacimli dört silindirli motor ise çift kavramalı yarı otomatik şanzımanla çalışıyor. Birebir motorun 180 beygirlik versiyonu da dört tekerlekten çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Dizel tarafında ise SCR (Seçici Katalitik Konvertör) sistemiyle donatılan 1.6 litre hacimli Multijet II turbo motor mevcut. 120 beygir güç üreten motor 6 ileri manuel yahut çift kavramalı yarı otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor.

Makyajlı Jeep Renegade’in Elektronik Devrilme Engelleme (ERM), Elektronik Stabilite Denetimi (ESC), Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Algılama ve Akıllı Sürat Asistanı teknolojileri tüm donanım düzeylerinde standart olarak sunuluyor. Ön ve art park sensörleri, geri görüş kamerası, Ön Çarpışma Uyarısı, Faal Acil Frenleme, Adaptif Sürat Denetimi, Kör Nokta İhtar Sistemi, Art Çapraz Geçiş Algılama üzere özellikler de Limited versiyonunda bulunan standart özelliklerden.

Foto Galeri | 30 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu