MacBook modellerinde güncelleme yapıldı. İşte fiyatlar!

Apple’ın son periyotlarda Mac bilgisayar ailesinde sessiz sedasız güncellemeler yaptığına şahit oluyoruz. Son olarak MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde birtakım yeni değişiklikler uygulanmış durumda.

Küçük değişiklikler

İlk olarak MacBook Pro serisinde 13 inçlik modelde artık TouchBar özelliği standart oldu. Daha evvel TouchBar olmayan bir seçenek yer alıyordu. Böylelikle MacBook Pro serisinin giriş düzeyinde 13 inçlik TouchBar MacBook Pro bizi karşılayacak.

13 inçlik TouchBar MacBook Pro modelinde sekizinci jenerasyon Intel Core i5 ve Core i7 işlemci seçenekleri yer alıyor. Başlangıç fiyatı ise 10.299TL olarak belirlenmiş. Öteki taraftan Core i7 işlemcili seçenek 13699TL düzeyinden başlıyordu. Bu fiyatta 1000TL indirim yapılmış ve 12699TL olmuş. 2TB SSD ve 16GB RAM üzere seçeneklerle en üst düzey 22.299TL oluyor.

İkinci olarak MacBook Air modelinde True Tone ekran dayanağı yer alıyor. True Tone takviyesi ortam aydınlatmasına nazaran parlaklığı otomatik olarak ayarlıyor. Bunun haricinde bir değişiklik yok ve 8699TL başlangıç fiyatı mevcut.

Son olarak 12 inçlik MacBook modeli satıştan kaldırılmış. Yeniden Retina ekranı olmayan MacBook Air seçeneği de satıştan kaldırılmış gözüküyor.

 

Başa dön tuşu