LPG’li Dacia modelleri Türkiye’de satışa sunuldu: İşte fiyatları

Yakıt fiyatlarının epey yüksek seyrettiği Türkiye’de LPG’li arabaların pazar hissesi epey büyük. Bunun şuuruyla hareket eden Dacia, Türkiye’deki ürün gamına LPG’li versiyonlar eklediğini duyurdu. ECO-G olarak isimlendirilen versiyonlar, markanın Sandero, Logan MCV, Duster ve Lodgy modelleri ile satışa sunuldu.

Dacia’nın Türkiye’de satışa sunduğu ECO-G serisi; Logan MCV ve Lodgy modellerinin Ambiance versiyonunda, Duster’ın Prestige versiyonunda, Sandero’nun da Stepway versiyonunda karşımıza çıkıyor. ECO-G serisinin akaryakıtlı ve dizel araçlara nazaran daha ekonomik ve çevreci olduğunu belirten Dacia, akaryakıtlı versiyonlara oranla yaklaşık yüzde 45 daha düşük yakıt maliyeti sunduğunu söz ediyor.

Dacia’dan verilen bilgiye nazaran, LPG’li Logan MCV 88 bin 900 TL, Sandero 91 bin 900 TL, Lodgy 101 bin 900 TL, Duster ise 108 bin 900 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Fabrika üretimli olan ECO-G serisi Dacia’larda yer alan LPG sisteminin ise LandiRenzo tarafından üretildiği ve Renault MAİS garantisi altında müşterilerinin beğenisine sunulduğu açıklandı.

Dacia’ya nazaran Eco-G’nin özellikleri şöyle: 

  • Eco-G serisi araçlarda motorlar LPG yakıtı ile çalışmaya uygun teknik modifikasyonlar ile geliştirilmiştir. Bu sayede uzun ömür ve ekonomik kullanım sürekliliği sağlanmıştır.
  • Eco-G versiyonlar akaryakıt ve dizel versiyonlara nazaran daha çevrecidir.
  • Eco-G teknolojisine sahip bir aracın toplam kullanım maliyeti tıpkı modelin akaryakıtlı versiyonuna nazaran ortalama %30-35* daha düşüktür.
  • Eco-G serisi araçların, benzinlilere nazaran 100 km kullanım maliyeti yaklaşık 10-15 TL* daha düşüktür.
  • Eco-G teknolojili araçlar özgün fabrika üretimli oldukları için satış öncesi denetim ve muayeneye gerek yoktur.
  • Eco-G serisi araçların bakım periyodları, akaryakıtlı ve dizel araçlar ile birebirdir. Müşteri ayrıyeten LPG bakımı için servise gitmek zorunda değildir.
  • Eco-G serisi araçların LPG yakıt tankları, öbür yakıt tanklarının 6 katı kalınlığında yüksek dayanımlı çelikten üretilmiş olup ileri düzey güvenlik ekipmanları ile donatılmıştır ve stepne yuvasında yer aldığı için bagaj hacminde kayıp yaşanmamaktadır.
  • Eco-G teknolojisinde, en düzgün ve emniyetli LPG markalarından biri olan LandiRenzo LPG kiti kullanılmaktadır.
  • Eco-G teknolojili araçlarda LPG sistemi büsbütün Renault MAİS garantisi altındadır.

LPG’li Dacia modellerinin fiyatları şu halde:

Sandero Stepway Turbo 90 bg ECO-G 91.900 TL
Logan MCV Ambiance Turbo 90 bg ECO- G 88.900 TL
Lodgy Ambiance Sce 110 bg ECO- G – 5 Koltuklu 101.900 TL
Lodgy Ambiance Sce 110 bg ECO- G – 7 Koltuklu 103.900 TL
Duster Prestige Sce 115bg ECO- G 4×2 108.900 TL

Başa dön tuşu