iOS 17 detayları belli oldu: İşte sunulacak yenilikler

Kısa bir mühlet evvel Apple, bilhassa iPhone 14 ailesine kıymetli yenilikler ve özellikler kazandıran iOS 16.3’ü yayınladı. Günümüzde ise iPhone 15 ailesi için çalışmalarını sürdüren teknoloji devinin bu yılın sonlarında iOS 17‘yi yayınlaması bekleniyor. Bugün muteber sızıntı kaynağı AppleLeaksPro tarafından iOS 17 ile sunulacak yenilikler açıklandı. Pekala yeni sürüm beraberinde neler getirecek? İşte ayrıntılar

iOS 17 ile sunulacak yenilikler belirli oldu

Bildirilenlere nazaran iOS 17, büyük bir görsel revizyonyerine Apple Reality Pro AR/VR desteği, verimlilik ve sistem kararlılığı geliştirmeleri ile öne çıkacak. Bununla birlikte iPhone 15 serisine eşlik edecek sürümün, iOS 16 ile çabucak hemen birebir görünmesi bekleniyor.

Sürümün ayrıntılarına gelirsek, iOS 17’de kulaklık için yeni, özel bir uygulama yer alacak. Bu uygulamanın Watch uygulamasına benzeri bir konsept olacağı, lakin beraberinde ”çok sayıda özellik” getirmesi bekleniyor. Ek olarak Apple, Müzik, Posta, Hatırlatıcılar, Dosyalar, Fitness ve Cüzdan uygulamalarında da bazı küçük değişikliklere imza atacak.

iPhone 15 ailesi USB-C ile yenileniyor

Bununla birlikte, şirketin Dynamic Island’ı (Dinamik Ada) bu yılki tüm iPhone’lara getirmek de dahil olmak üzere bir dizi değişiklik yaptığı düşünülüyor. Böylece yaklaşan dört iPhone 15 modelinin tümü Dinamik Ada’ya sahip olacak ve nihayet çentiği terk edecek.

Ayrıca sızdırılan kodlar ortasında uzun vakittir beklenen bir değişiklik bulunuyor. Buna nazaran iPhone 15 serisinde yer alan tüm modeller USB-C irtibat noktası ile gelecek. Lakin kelam konusu aygıtlar ortasından sırf Pro ve Pro Max modelleri USB 3.2 hızlarını destekleyecek. Pro olmayan modellerin ise, mevcut Lightning ile benzeri suratlara sahip olması bekleniyor. 

Başa dön tuşu