Twitch, Bitcoin’i kabul edecek

Amazon’un sahip olduğu önder oyun yayını platformu olan Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash‘i tekrar ödeme seçenekleri ortasına aldı.

Aslında geçmişte Twitch Bitcoin ve Bitcoin Cash ile yapılan ödemeleri kabul ediyordu lakin kelam konusu platform, Mart ayında bu ödeme seçeneklerini kaldırmıştı. Bitpay’in platformda bir ödeme seçeneği olarak tekrar aktifleştirilmesi Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ödeme yapılabilmesi imkanını sunuyor.

Bitcoin ve Bitcoin Cash, abonelik ödeme sayfasının daha az yaygın olan ödeme metotlarına ayrılmış kısımda bulunuyor. Kelam konusu kripto para ünitelerinin ödeme seçeneği olarak yenilenmesi, şirketin blogunda yahut bir basın bülteninde açıklanmadı.

Bazı kullanıcılar, bu durumun Amazon’un pilot” uygulaması olduğunu düşünüyor. Twitch’te sunulan kelam konusu ödeme formunun problemsiz çalışması sonrası Amazon’un sahip olduğu şirketlerde ödeme yolu olarak Bitcoin ve Bitcoin Cash‘i kullanabileceği varsayım ediliyor.

Bitcoin, bu yılın birinci aylarında 3.000 – 4.000 dolar aralığında süreç gördükten sonra son vakitlerde toparlanmış ve geçtiğimiz günlerde 13.500 doları görmüştü.

Başa dön tuşu