iOS 13 uygulama silmeyi kolaylaştıracak

iOS 13, sırf yeni özellikler değil, işletim sistemi tecrübesini daha da güzelleştirecek ve kimi özelliklerin kullanımını kolay hale getirecek küçük iyileştirmeler de sunacak. Bunların başında da uygulama silme sürecinin kolaylaştırılması geliyor.

Alternatif silme yöntemi

Apple, kullanıcılardan bu mevzuda aldığı geri bildirimleri dikkate alarak iPhone ve iPad’lerdeki uygulama kaldırma biçimini düzgünleştirdi. Şu anda, iPhone’unuzda bulunan bir uygulamayı kaldırmak, ana ekranda yapacağınız uzun basma hareketine bağlı. Her simgedeki X düğmesine basarak, bir yahut daha fazla uygulamayı ana ekrandan kaldırabilirsiniz ve bu birkaç saniyeden fazla sürmez. Lakin iOS 13 ile Apple, uygulamaları kaldırmak için bize alternatif bir sistem de sunacak.

Twitter kullanıcısı Brian Stucki tarafından yayınlanan bir tweete göre, Cupertino merkezli teknoloji devi, App Store’da kullanıcıların rastgele bir uygulamayı kaydırıp bir saniyede silmelerini sağlayacak yeni bir menü sunacak. Lakin, her uygulama için bir kaydırma süreci gerekli, bu nedenle birkaç uygulamayı kaldırmak istiyorsanız, az evvel bahsettiğimiz giriş ekranına dönmeniz gerekebilir. iOS 13 işletim sisteminin, bu yılın Eylül ayında kullanıcılara sunulacağı da sızan bilgiler ortasında.

Başa dön tuşu