NASA ve Xeric’ten Ay’a inişin 50. yıl dönümüne özel saat tasarımı

NASA ve Xeric insanoğlunun Ay’a inişinin 50. yıl dönümünü için özel saat tasarımı projesinde bir ortaya geldi.

NASA ve Xeric’ten Ay’a inişin 50. yıldönümüne özel saat tasarımı

NASA ve Xeric  İnsanoğlunun 50 yıl evvel gerçekleştirdiği Ay’a ayak basma olayı ile başlayan ve bugün hala Ay’a olan ilgi ve merakın bir göstergesi olarak özel bir saat tasarımı ortaya çıkardılar. İnsanoğlunun Ay’a ayak basma olayının 50. yıl dönümü nedeniyle tasarlanan Trappist-1 NASA Edition isimli bu özel saatin tasarımı epeyce ilgi cazibeli. Bu özel yıl dönümü için özel olarak NASA ve Xeric  iş birliği ile tasarlanan saat ismini Dünya’dan 39 ışık yılı uzaklıktaki Trappist-1 yıldız haritasından alıyor.

Saat tasarım olarak ilgi çekmesinin yanı sıra özellikleri ile de dikkat çekiyor. Su geçirmeyen, paslanmaz çelik bir kasaya sahip olan ve Apollo 11 vazifesinde de kullanılan dış bükey Hesalite cama yer verilen bu özel tasarım saatte farklı dizaynlara sahip art işlemelere yer veriliyor. Yıldızları işaret eden fosforlu yere sahip olan saatin akrep ile yelkovanı gezegen yörünge dönüşü halinde tasarlanmış.  Göz alıcı bir dizayna sahip olan bu saatte Trappist-1 yıldız haritası odağında hazırlanan kola da yer verilmiş.

Trappist-1 NASA Edition isimli özel saatin fiyatı ne kadar?

Kickstarter projesi kapsamında tasarımı gerçekleştirilen Trappist-1 NASA Edition isimli bu özel saat bağış projesi kapsamında satışa sunuluyor ve şimdiye kadar bu proje için hedeflenen 10 bin dolarlık bağışı ölçüsü büyük oranda aşılarak 1.6 milyon dolar düzeyine kadar yükselmiş durumda. Eseri satın almak isteyenlerin Kickstarter isimli sitede 179 dolar bağış yapması gerekiyor.

Başa dön tuşu