iOS 13, kullanıcıların videolarını düzenlemelerine imkan verecek

Apple bundan birkaç yıl evvel, iOS platformunda bazı değişiklikler yaptı ve kullanıcılar için gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları getirdi. Bu sayede kullanıcılar ekstra rastgele bir uygulamaya gereksinim duymadan fotoğraflarını düzenleyebilmeye başladılar. Birebir durum artık videolar için de geçerli olacak.

Temel görüntü düzenleme süreçleri yapılabilecek

Apple, iOS 13 işletim sistemini piyasaya sürmesi ile birlikte, platforma ekleyeceği yeni özelliklerden biri de görüntü düzenleme yetenekleri olacak. Gelecek olan yeni seçeneklerle birlikte, kullanıcılar rastgele bir üçüncü taraf uygulamaya muhtaçlık duymadan, aygıtlarındaki görüntüleri kolay bir halde düzenleyebilecekler. Lakin bu düzenlemelerin temel özellikleri kapsayacağını belirtmemiz gerekiyor.

Kullanıcılar görüntülerin uzunluğunu düzenleyebilecek, sesini açıp kapatabilecek, kırpabilecek, renk düzenlemeleri yapabilecek ve filtreler  yardımıyla küçük efektler verebilecekler. Bu düzenlemeler gelişmiş bir görüntü düzenleme yazılımı üzere olmayacak, lakin kullanıcıların temel ihtiyaçlarını ziyadesiyle karşılayacak diyebiliriz.

Başa dön tuşu