Instagram, çalınan hesapların daha kolay geri alınmasını sağlayacak

Instagram’ın hesap güvenliği konusunda son vakitlerde pek uygun anılmadığını söyleyebiliriz. Bu durumu düzeltmek isteyen toplumsal medya devi, hesap geri alma sürecinin daha kolay olmasını sağlayacak. Ayrıyeten ek güvenlik özellikleri de geliyor.

İşlemler uygulama içinden halledilecek

Daha öncesinde rastgele bir hesabınız bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğinde Instagram takviye ünitesine ulaşmaktan öbür dermanınız yoktu. Üzerinde çalışılan özellik sayesinde uygulama içerisinde hesabınızı geri alma sürecinizi kendiniz yapabileceksiniz. Tercihinize göre mailinize veya cep telefonu numaranıza altı haneli güvenlik kodu gelecek. Altı haneli güvenlik kodunun kendi telefonunuzda girdiğinizde, bilgisayar korsanlarının farklı aygıtlarda hesabınıza ulaşması engelleniyor.

Instagram’ın belirttiğine nazaran hesabı ele geçiren kişi kullanıcı ismini değiştirse bile yeni sistemle hesabınızı geri alabileceksiniz. Ayrıyeten Instagram kullanıcı ismi çalınması konusunda da yeni bir özelliğe sahip. Daha öncesinde hesabınızın kullanıcı ismini değiştirip öteki bir hesaba eski kullanıcı ismini aktarmak mümkündü. Artık hesabınızda yapılan muhakkak değişikliklerden sonra kullanıcı adı bir süre kilitlenecek. Böylelikle öbür bir hesaba kullanıcı isminin geçirilmesi engelleniyor.

Yeni yol ile hesap hırsızlıklarının önü kesilecek mi daima birlikte göreceğiz. Ne vakit devreye gireceği şimdilik bilinmiyor. Instagram tarafından resmi duyurusu yapıldığına nazaran, uygulamaya eklendiğini görmemiz için fazla beklememiz gerekmeyecek üzere.

Başa dön tuşu