La Casa De Papel senaristi açıkladı: “Ankara isminde karakter eklemeyi düşündük”

La Casa De Papel 3’ün yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen Alex Pina, Episode mecmuasına röportaj verdi. Pina, dizinin üçüncü dönemi ile ilgili değerli bir itirafta bulundu. Diziye Ankara isminde karakter eklenmesine karar verilmiş ama daha sonra bu fikirden vazgeçilmiş.

Dizinin üçüncü döneminden evvel Türk basınında çıkan birtakım haberlerde, İstanbul isminde bir karakterin diziye ekleneceği ve bu ismin Nesrin Cavadzade olduğu söz ediliyordu. Üçüncü döneme diziye dahil olan karakterlerden dört adedine kent isimleri verildi. Bu isimler ortasında İstanbul yer almıyor.

İstanbul isminin diziye ekleneceği söylentileri üzerine sorulan soruyu yanıtlayan Alex Pina, İstanbul yerine Ankara isminde bir bayan karakter eklemeyi düşündüklerini belirterek şu karşılığı verdi:

“Beyrut isminde bir karakter tasarlıyorduk, bir de Ankara isminde bir bayan karakter fikri oluşmaya başlamıştı. Ankara rolü için birtakım oyuncularla görüştük fakat imal etabında vazgeçtiğimiz karakterlerden biri oldu.”

La Casa De Papel’de takımın her üyesi, üyelerine Lizbon, Marsilya, Palermo, Bogota isimleri verildi. Dram ve aşk odaklı öyküsü nedeniyle La Casa De Papel, ülkemizde yurt dışında gördüğü ilgiden daha fazlasını görüyor. Dizinin Türkiye’deki hayranlarına bir ikram olarak dördüncü dönemde takıma eklenecek yeni karakterlerden birisine Türk kent ismi verilebilir.

Başa dön tuşu