Instagram bildirimlerine Sessiz Mod özelliği geliyor

Meta’ya ilişkin toplumsal medya platformu Instagram, kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmek için kendini geliştirmeye süratle devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir rapora nazaran ise Instagram, bildirim seslerinden rahatsız olan kullanıcılar için Sessiz Modu özelliği üzerinde çalışıyor.​

Instagram bildirimlerinizin Sessiz Modunda olduğunu başka kullanıcılar da görebilecek

Instagram, kullanıcıların bildirimlerine orta vermesine yardımcı olmak için Sessiz Mod isimli yeni bir özelliği duyurdu. Bu mod açık olduğu sürece Instagram’dan bildirim almayacaksınız ve bildirimlerinizin Sessiz Modunda olduğunu, öbür kullanıcılar da görebilecek.

Yeni gelen bu güncelleme ile Instagram’da Keşfet kısmında birden fazla içeriği gizlemeniz mümkün hâle gelecek. Böylelikle belirli bir içerik türünü gizlediğinizde Instagram bu içeriği Reels ve Arama üzere öbür yerlerde de hariç tutmaya çalışacak.

Instagram’a yeni gelen güncelleme ile bu özellikler şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabilmekte. Lakin bu özellikler, yakın vakitte gelecek bir güncelleme ile geniş çapta kullanıma sunulacak. 

Başa dön tuşu