İlk defa duyanlar öfkelendi! 1 Ocak itibariyle yeni uygulama başladı ama kimsenin haberi yok!

Malum yeni bir yıla girdik. Her sene olduğu üzere, 2023’te de pek çok yeni uygulama hayatımıza girdi. Bu uygulamalardan bir tanesi de şahsileştirilmiş İstanbul Kart oldu. Olağan şartlarda, rastgele bir yerden aldığınız İstanbul Kartı dilediğiniz üzere kullanabiliyorsunuz. Lakin 2023 ile birlikte bu durum biraz değişti.

Artık İstanbul Kartı kişiselleştirmezseniz, resmi tatil günlerinde fiyatsız olan toplu taşımadan yararlanamayacaksınız. Tıpkı halde, kimi sınırlarda geçerli olan geri iade bedeli de kişiselleştirilmemiş kartlarda geri alınamayacak.

Bilindiği üzere İstanbul’da ne çok kullanılan toplu taşımaların başında metrobüs geliyor. Metrobüsten olağan kartlarla iadesini alamayan halk yeni uygulamadan haberi olmadığı için oldukça öfkelendi.

İlk kere duyanlar öfkelendi! 1 Ocak itibariyle yeni uygulama başladı lakin kimsenin haberi yok!

Eğer siz de iadenizi problemsiz bir halde geri almak istiyorsanız ya da tatil günleri fiyatsız olarak toplu taşımayı kullanmak istiyorsanız, mutlaka İstanbul Kart’ınızı kişiselleştirmeniz gerekiyor. Bunu İstanbul Kart’ın sitesinden rahat bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Yani herhangi bir şubeye vs. müracaat yapmanıza gerek yok.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. Bahse mevzu bu uygulama özel kartları kapsamıyor. Yani öğretmen, öğrenci, anne kartı, yaşlı kartı bu uygulamanın dışında tutuluyor. Esasen bu kartlar şahsa özel olduğu için tekrardan kişiselleştirilmesine gerek yok.

Başa dön tuşu