IKEA oyunculara özel aksesuarlar üretecek

Uygun fiyatlı mobilyalarıyla tanınan İsveçli şirket IKEA, yalnızca uygun fiyatlı mobilyalar yapmak yerine, çeşitli hayat üsluplarına hitap edebilmek için şirketin odağını genişletiyor. Şirket yakın bir vakitte, küçük daireler için robotik mobilyalar üretmeyi planladığını açıklamıştı, lakin bununla sonlu kalmayacak.

Oyuncuların muhtaçlıklarını giderecek

IKEA geçtiğimiz günlerde, oyuncuların evdeki ömür kalitesini artırmak için UNYQ ile işbirliği yapacaklarını ve çeşitli aksesuarlar üreteceklerini açıkladı. IKEA markalı oyun farelerini yahut klavyelerini görmeyeceğiz. Fakat bunun yerine şirket, erişilebilirlik gereksinimleri olan oyuncular için eserler geliştirecek.

İsveç IKEA’nın Yaratıcı lideri Michael Nikolic konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda: “Bu kümenin (oyuncular) özel gereksinimlerini, gerektiği kadar görmediğimiz yanlışsız. Oyuncuları çevreleyen birçok efsane ve yanlış anlamalar var. Aslında oyun oynamak birtakım şahıslar için tam vakitli bir iş.” tabirlerini kullandı. Şirket şimdiye kadar dokulu tuş başlıkları, mouse kablosu tutucu ve bilek bandı eserlerinin prototipini geliştirdi. Bu aksesuar sayısının gitgide artacağı da belirtiliyor.

Başa dön tuşu