Facebook kırmızı bildirim noktalarını kapatma seçeneği sunacak

Kırmızı renk her ne kadar dikkat cazibeli olsa da, tasayı tetikleyebileceği konusunda bilimsel çalışmalar mevcut. Bu mevzuya hassasiyet gösteren toplumsal medya devi Facebook, ikonikleşmiş kırmızı nokta biçimindeki bildirim rengini kapatma seçeneği üzerinde çalışmalara başladı.

Bildirimler özelleştirilebilecek

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun, Facebook’un Android versiyonunda gizlenmiş olan yeni bir özelliği ortaya çıkardı. Facebook’un artık simgesi haline gelmiş olan kırmızı renkte bildirimlerin kapatılabildiği bu özellik şirket tarafından test ediliyor ve yakın bir müddet içinde de tüm kullanıcılara sunulacak.

Tasarlanan yeni bilhassa birlikte istediğiniz kategorilerdeki bildirim kırmızılarını iptal etme talihiniz olacak. Örneğin kümelerden gelen yahut menü de beliren kırmızı nokta halindeki bildirimler ayrı başka kapatmanız mümkün hale geliyor. Facebook, bu özelliğin şu anda Android ve iOS platformundaki bir kullanıcı gurubu üzerinde test edildiğini de doğrulamış durumda. Kelam konusu özelliğin sizde etkin olup olmadığını öğrenmek için “Ayarlar*Bildirimler*Bildirim Ayarları” kısmını denetim edebilirsiniz.

Başa dön tuşu