LG, uyku kalitesini artıran yeni akıllı ürününü tanıttı

LG Electronics, uyku tecrübesini uygunlaştırmayı amaçlayan Breeze isminde yeni akıllı uyku bakımı tahlilini tanıttı.

Kulaklık, beyin dalgası algılama teknolojisini kullanarak kişinin beyin dalgası hareketliliğine nazaran özel olarak uyarlanan uyku sesleri (ninni, tabiattan sesler, müzik yahut YouTube videoları) çalıyor. Beraberindeki uygulama (brid.zzz), kişinin uyku bilgilerini tahlil ediyor ve düzgünleştirilmiş uyku rutinleri ve uygun uyku programları dahil şahsî uyku bakımı teklifleri sunuyor. Kişinin günlük adımları, ahenge ve uyanma vakitleri, uyku durumu ve sıçrama üzere kayıtlara uygulamadan erişilebiliyor.

Breeze, beyin dalgalarını gerçek vakitli olarak daima izleyerek hipnoz etabı, REM uyku kademesi, hafif uyku ve derin uykun etaplarını yanlışsız bir biçimde belirleyebiliyor.

Kişinin beyin dalgalarına nazaran ayarlanmış sesler ve şahsileştirilmiş uyku bakımı tekliflerinin bir birleşimini kullanarak kişinin uykuya daha kolay dalmasına ve düzgün bir uyku geçirmesine yardımcı olmak. Uyku hallerini gerçek vakitli değerlendirip denetim ederek kişinin daha süratli uykuya dalmasını ve uyku kalitesinin artırılmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Eser, CES 2023’te tanıtılacak.

Başa dön tuşu