Elon Musk SpaceX Starship uzay gemisini bugün tanıtacak!

SpaceX’in kurucusu Elon Musk, uzay turizmi başlatma planlarını daha evvel açıklamıştı. Bu açıklamaların akabinde çalışmalarına başlanan Starship birkaç farklı prototip model gündeme gelmişti. Elon Musk bugün ise merakla beklenen yeni SpaceX Starship Mk1 roketini tanıtacak.

Elon Musk SpaceX Starship uzay gemisini bugün tanıtacak!

Elon Musk’un bugün sunması beklenen ve tüm hazırlıkları tamamlanan Starship MK1, devasa boyutlara sahip olacak. Ulaştığımız bilgiler hakikat ise, uzay aracının eni 10 metre genişliğinde ve uzunluğu da yaklaşık 50 metre uzunluğunda olacak. Hayli güçlü olduğu söylenen üç adet Raptor motoru ile donatılan Starship Mk1’in, bu motorlar sayesinde, olabilecek en kısa müddette 20 kilometre yüksekliğe ulaşması hedefleniyor.

Elbette Starship Mk1’in son hali bugün tanıtılacak hali olmayacak, fakat son haline en yakın halini görebilme imkanı bulacağız. Tüm bu bilgilere ek olarak, Elon Musk’ın, birkaç prototip daha olabilme ihtimalini göz önünde bulundurduğunu belirtelim.

Bugün yapacağı sunumda, Mars’ta bir şehir kurma konusundaki planlarını yineleyeceği düşünülen Elon Musk’ın, hem Starship Mk1 hakkındaki tüm ayrıntıları hem de bu uzay gemisi ile ilgili planlarını ayrıntılandırması bekleniyor.

Canlı yayınlanması beklenen sunumun, Amerika saatine nazaran öğlenden sonra 16.00’da başlayacağını ayrıyeten belirtelim.

Başa dön tuşu