DC’nin yeni süper kahraman dizisi Stargirl’ün müzikleri Türk besteciye emanet

Marvel kozmosunun birinci solo bayan üstün kahraman sineması Captain Marvel’ın müziklerini besteleyen Pınar Toprak, artık de DC ile yeni bir muahedeye imza attı. DC’nin yeni bayan muhteşem kahraman dizisi Stargirl’ün müziklerini Pınar Toprak besteleyecek. Toprak, daha evvel DC cihanında Krypton’un tüm müziklerini ve Justice League’in ek müziklerini bestelemişti.

Pınar Toprak, dün katıldığı bir podcast yayınında Stargirl’ün müziklerini bestelediğini duyurdu. Stargirl, 2020 yılında DC’nin kendi medya platformu DC Universe’da yayınlanacak.

 

İstanbul doğumlu Toprak, sinema ve dizi müziği bestelemenin yanında oyun müzikleri de hazırlıyor. Fortnite 3. dönem ve Ninety-Nine Nights müziklerine imza attı. Pınar Toprak’ın bestelediği müzikler, bugüne kadar üretimciler tarafından büyük beğeni topladı. Marvel ve DC evrenindeki yeni öteki sinemalarda de Toprak’ın imzasının olacağı söz ediliyor.

Stargirl dizisinin başrol vazifesini Brec Bassinger üstleniyor. Oyuncu takımında ayrıyeten Anjelika Washington, Joel McHale, Henry Thomas ve Giancarlo Esposito üzere ünlü isimler yer alıyor.

Dizide Courtney Whitmore’un isimli lise öğrencisinin maceralarını izleyeceğiz. Courtney, üvey babasının bir devir üstün kahramanlarla birlikte çalıştığını keşfedecek. İnsanların yardıma muhtaç olmasından ötürü babasının birlikte çalıştığı harika kahramanları misyona çağıracak ve kendisi de bu grubun bir modülü olacaktır.

Başa dön tuşu