Brad Pitt’in rol aldığı Ad Astra adlı bilim kurgu filminin ilk fragmanı yayınlandı

Başrollerinde iki değerli aktör, Brad Pitt ve Tommy Lee Jones’un bulunduğu İsim Astra (Yıldızlara Doğru) isimli bilim kurgu tipindeki sinemanın birinci fragmanı yayınlandı.

Ocak ve Mayıs devri gösterim maksatlarını kaçıran sinema, 20 Eylül 2019 tarihi itibariyle ABD’deki sinemaseverlerle buluşacak. Sinema, İngiltere’de ise ABD’den iki gün evvel yani 18 Eylül’de sinemalarda gösterime girecek.

 

Yaklaşık 50 milyon dolarlık bir bütçeye sahip sinemada Brad Pitt’i, uzaylı hayat formlarını aramak için Neptün’e yanlışsız çıktığı misyonda kaybolan babasını bulmaya çalışan Roy McBride isimli bir mühendis rolünde görüyoruz. Dünya’nın EMP saldırısına benzeyen “the Surge” isimli bir felakete uğramasının akabinde Roy, babasını bulmak için güneş sisteminin uzak noktalarına hakikat bir seyahate çıkıyor. Dünya’nın karşı karşıya kaldığı durumun; Pitt’in babasının güneş sistemini yok etme potansiyeline sahip “çok bâtın bir materyal” ile yaptığı deneylerle mi ilgili olup olmadığı ise bilinmiyor.

Filmin yönetmen koltuğunda The Lost City of Z’yi  de çeken James Gray oturuyor. Fimde Pitt ve Jones’a Ruth Negga (Loving) ve Donald Sutherland (Açlık Oyunları) eşlik edecek. Sinemanın Türkiye’de de Eylül ayı sonunda gösterime gireceğini umuyoruz.

 

Başa dön tuşu