Apple Watch güncellemeleri doğrudan saat üzerinde yapılacak

Apple Watch akıllı saati birinci geliştirildiği günde bu yana kıymetli değişimler yaşadı ve bunların değerli bir kısmı akıllı telefon bağımlılığından kurtarmak üzereydi. WatchOS 6 ile birlikte bu değişiklikler tepe yapmış durumda.

Güncelleme saat üzerinde

Beta süreci başlayan WatchOS 6 sürümü Apple Watch modellerinde bağımsız bir uygulama mağazası getirmişti. Yeni ortaya çıkan öbür bir özellik yazılım güncellemelerinin artık direkt akıllı saat üzerinde yapılacak olması.

Aslında tam olarak direkt demek yanlış olur çünkü kullanıcı akıllı saatinde güncellemeyi başlattıktan sonra iPhone modelinde güncellemenin kullanım koşullarını onaylamak zorunda. Bu bakımdan yeniden iPhone modeline gereksinim var fakat geçmişte olduğu üzere daima telefonu açarak güncellemeleri denetim etmek tarihe karışıyor.

Bu iki yenilik haricinde watchOS 6 ile birlikte dinamik saat kadranları, gürültü düzeyi ölçme, regl periyodu takibi, sesli kitapları direkt okuyabilme, hesap makinesi, Siri arama sonuçlarını görüntüleyebilme üzere özellikler de olacak. WatchOS 6 sürümü sonbaharda indirmeye sunulacak.

 

Başa dön tuşu