Apple, iPad ve MacBook modellerinde OLED ekran kullanabilir

Teknoloji devi Apple, birkaç yıl evvel ürettiği aygıtlarda OLED ekran kullanmaya başladı ve yeni iPhone modellerinde de bu devam ediyor. Geçtiğimzi günlerde Samsung‘dan gereğince OLED ekran siparişi vermemesi sonucunda badireler yaşayan şirket, yeni OLED siparişlerini iPad ve MacBook‘lar için verebilir.

Apple, Samsung’a farklı bir seçenek sundu

Apple, iPhone modellerinde kullandığı OLED ekranları Samsung Display şirketinden tedarik ediyor ve geçtiğimiz günlerde sızan haberler, şirketin beklenen siparişleri vermemesi sonucunda Samsung’u zarara soktuğu istikametindeydi. Samsung, Apple’ın kendisine ceza ödemesini talep etmesi karşısında Apple’ın bahisle ilgili düşüncesi ise farklı.

Apple’ın, Samsung’a ceza ödemek yerine iPad ve MacBook modelleri için OLED ekran siparişi vermeyi teklif ettiği tez ediliyor. Bu durum Apple açısından avantajlı üzere görünse de, Samsung’un mevzuya yaklaşımının nasıl olacağı muamma. Şimdilik iki şirketten de hususla ilgili resmi bir açıklama yok. Lakin önümüzdeki günlerde bu sürecin bir karara bağlanması bekleniyor.

Başa dön tuşu