ANKARA ANLAŞMASI VİZESİ İLE İNGİLTERE DE ÇALIŞMA FIRSATI!!!

Sektör, sermaye, eğitim düzeyi, deneyim müddeti, İngilizce bilme düzeyi koşulu olmaksızın İngiltere’de iş kurmak üzere müracaat yapılabilen İngiltere Ankara Mutabakatı Vizesi, sırf Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının müracaat yapabildiği bir İngiltere çalışma/iş vizesi cinsidir.
İngiltere’de Yeni Bir Ömür Kurmak İster Misiniz?

Ankara Antlaşması Vizesi yalnızca 18 yaşından büyük her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İngiltere’de kendi işini kurmak için başvurabildiği bir İngiltere vizesi türüdür.

•İngilizce bilme düzey kaidesi, sermaye sınırlaması, eğitim düzeyi kısıtı ve bölüm kısıtlaması bulunmayan bu vize çeşidiyle İngiltere’ye yerleşebilir, İngiliz vatandaşlığı müracaatında bulunmak mümkün.

Ankara Antlaşması Vizesiyle Çalışma Biçiminizi Siz Belirleyin!
•İş yeri açarak
•Var olan iş yerine ortak olarak
•Evden (home-office)
•Mobil/seyyar

•Herhangi bir işletmeyi devralarak kendi işinizin işvereni olabilirsiniz.
Ankara Antlaşması Vizesiyle Hangi İşler Yapılabilir?
Ankara Antlaşması Vizesi ile lokanta ve kebapçılık, restoran işletmeciliği, yazılım (IT), enstrüman sanatçılığı, gayrimenkul danışmanlığı, oto tamirciliği, marangozluk, terzilik, masör – masöz, pazarcılık, pastacılık, kafe işletmeciliği, mimarlık, iç mimarlık, aşçılık, dekorasyon – inşaat işleri – müteahhitlik, ses sanatçılığı, öğretmenlik (özel ders), kuaförlük (bay-bayan), hoşluk uzmanı, sabit yahut taşınabilir (seyyar) oto yıkamacılığı, tekstilcilik, kuyumculuk, bahçıvanlık, iş danışmanlığı, ressam, boyacılık – sıvacılık, internet kafe işletmeciliği, çocuk bakıcılığı ve SERBEST MESLEK SAHİBİ OLARAK YAPABİLECEĞİNİZ YÜZLERCE MESLEK VE ALANDA KENDİ İŞİNİZİ KURABİLİRSİNİZ!
Ankara Antlaşması Vizesi Nasıl alınır?
Diğer tüm İngiltere vizesi müracaat prosedürleri sıralamasında olduğu üzere Ankara Mutabakatı Vizesi müracaatında da birebir süreçlerin uygulanması beklenir. İngiltere Ankara Mutabakatı Vizesi müracaat evrakları olarak hazırlamanız gerekenler İngiltere’de hangi işi yapacağınıza ve sizin hayat standartlarınıza/yeterliliklerinize nazaran değişiklik göstermektedir. Müracaat için gerekli dokümanlara örnek olarak;

Ankara Mutabakatı Vizesi müracaat formu
-Maddi yeterlilikleri gösterir evraklar (banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, emeklilik belgesi)
-Başvuru sahibinin İngiltere’de iş kurabilecek ve bu işten kâr edene dek hayatını idame ettirebilecek ölçüde sermayeye sahip olduğunu gösteren hesap ekstreleri, maaş bordroları, ev/araç satımını gösteren evraklar, kira mukaveleleri vb. dokümanlar
-Başvuru sahibi için mecburî olmamakla birlikte varsa İngilizce lisan bilgisini kanıtlayan evraklar
-İngiltere’de kurmak istediği iş kolunda aldığı eğitimlerin dokümanları (diploma, sertifika vb.)
-Daha evvel bu iş kolunda çalıştığını gösteren dokümanlar (ustalık dokümanı, eski işyerlerinden alınan referanslar vb.)

-Başvuru belgesinin en kıymetli kısmını içeren Ankara Mutabakatı Vizesi iş planı (business plan).
Başvuru kaidelerine ulaşmak için  tıklayınız.
Ayrıca İngiltere’ye gittikten sonra lisan eğitimi alabilmek için de CSS Yasal ile birebir çatı altında bulunan yurt dışı eğitim firması  Student Portal International ile görüşülebilir.

CSS Meşru yorum ve tahlil gerektiren İngiltere Ankara Mutabakatı Vizesi iş planı hazırlanması konusunda İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla müracaat sahiplerine verdikleri dayanakla vize sonucunun olumlu olmasını sağlayabilir.

Bu evraklar ve sizin işinize/yaşamınıza uygun evrakların tamamlanması, çevirisinin yapılması ve müracaat evrakının titizlikle hazırlanması sonrasında alanında profesyonel uzmanlardan takviye alınması halinde bu danışmanlar müracaat sahipleri ismine randevu alacaktır. İngiltere vizesi müracaat merkezlerinden alınan online randevu sırasında müracaat doyası teslim edilir, tıpkı vakitte biyometrik bilgiler (göz taraması, parmak izi, fotoğraf çekimi) verilir.
İngiltere’de iş kurmak isteyen lakin bunu nasıl yapacağını ve hangi vize çeşidine başvurması gerektiğini bilmeyen bireyler CSS Meşru Danışmanlık uzmanlarıyla telefon aracılığıyla yahut ofislerini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilecektir. İngiltere’de, İngiltere turist vizesi, İngiltere yerleşim vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere iş vizesi, İngiltere evlilik vizesi, İngiltere çalışma vizesi cinsleriyle halihazırda bulunan bireyler de iş potansiyeli görmeleri yahut iş fırsatı yakalamaları halinde İngiltere Ankara Mutabakatı Vizesi müracaatında bulunabilirler. CSS Müşavirlik İngiltere vizesi, Ankara Muahedesi Vizesi ve vize retlerine itirazlar alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla vize müracaat sürecinizde profesyonel hizmet vermektedir.
Ankara Muahedesi Vizesi Sonuçları Ne Kadar Müddette Açıklanır?
Ankara Muahedesi Vizesi sonuçları Türkiye’den yapılan müracaatlarda 3 ile 12 hafta ortasında, İngiltere’den yapılan müracaatlar ise 6 ay üzere bir müddet içerisinde açıklanabiliyor. Bu mühletler yaklaşık bedeller olup vize vermede yetkili İngiliz makamlarının ve İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nun müracaat yoğunluğuna nazaran uzayabilir ya da daha kısa müddet içerisinde de müracaat sonucu açıklanabilir.
Ankara Antlaşması Vizesiyle İngiltere Vatandaşlığı Alın!
İngiltere Ankara Muahedesi Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireylere öncelikle 1 yıllık vize verilir. 1 yıllık mühlet içerisinde vize sahipleri İngiltere’de işini kurup sürdürebilmesi, İngiltere’deki hayata ahenk sağlayabilmesi, hayatını problemsiz formda idame ettirebilmesi üzere konulara dikkat etmelidir. Ankara Antlaşması vizesi süresi 1 yıllık olan bireylerin bu mühlet dolmadan uzatma başvurusu yapması gereklidir. Vize uzatma başvurusu yapabilmek için de muhakkak koşulların sağlanıyor olması gereklidir. Müracaat kaidelerini sağlayan, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurusu yapan bireylere standart uzatma müddeti 3 yıl olarak verilir. Ankara Mutabakatı Vizesi müracaat evrakının niteliğinin yetersiz olması, 3 yıllık yerine 1 yahut 2 yıllık müddetle vize verilmesine de neden olabilir. İngiltere’de toplamda 5 yıl yaşayan bireyler İngiltere’de daima oturum müsaadesi sahibi olabilecektir. Ankara Muahedesi Vizesi ile İngiltere’de oturum hakkı sahibi olduğunuzda İngiltere vatandaşlığı sahibi olmak için muhakkak şartları sağlıyor olmalısınız. İngiltere’de en az 5 yıl vize sahibi olarak yaşamış olmak, son 12 ayda bu 5 yılın süresiz oturum sahibi olmuş olmak ve bu son bir yılda 90 günden fazla Birleşik Krallık dışında kalmamış olmak, isimli sicil kaydının pak olması/hüküm giymemiş olmak vb. olarak örneklendirilebilen İngiltere vatandaşlığı için gerekli kaidelerin sağlanması ve müracaat sürecinin muvaffakiyetle tamamlanması sonucunda İngiliz vatandaşlığı alınabilir. İngiltere de Türkiye üzere -bazı Avrupa ülkelerinin aksine- ikili vatandaşlığı kabul etmektedir. Yani bireyler hem İngiliz vatandaşı hem de Türk vatandaşı olabilir.
Ankara Mutabakatı Vizesiyle İngiltere’de Ailenizle Birlikte Yaşayın!
İngiltere Ankara Muahedesi kapsamında İngiltere vizesi alan şahısların eşi ve 21 yaşından küçük çocukları da Ankara Mutabakatı Bağımlı Vizesi ile Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için müracaat yapabilir. Bu kapsamda vize alan bağımlı çocuklar İngiltere’de devlet okullarına kaydolabilir, 16 yaşından büyük çocuklar ve bağımlı eşler istedikleri işte çalışabilir. Üstelik tüm aile bireyleri asıl vize sahibi üzere eğitim alma hakkına sahip olabiliyor.
Ankara Mutabakatı Vizesi ile İngiltere’de Sıhhat Hizmetlerini Kullanabilir miyim?
Ankara Muahedesi ile İngiltere’ye gidenler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak geniş kapsamlı haklara sahip olmaktadır. Ankara Muahedesi Vizesi sahibi bireyler İngiltere’de sıhhat hizmetlerinden serbestçe faydalanabileceği üzere asıl vize sahibinin bağımlı aile üyeleri de sıhhat hizmetlerinden Immigration Health Surcharge (sağlık harcı) ödemeye gerek kalmadan fiyatsız yararlanabilir.
Ankara Mutabakatı Vizesi Reddine İtiraz Edilir Mi?
Çeşitli sebeplerle Ankara Muahedesi Vizesi reddi ile müsabaka ihtimaliniz de bulunuyor.

-Başvuru evrakları ortasında palavra beyan bulunması,
-Son 10 yıl içerisinde yapılan vize müracaatlarında geçersiz evrak sebebiyle vize reddi verilmiş olması,
-Adli sicil kaydında birtakım hataların bulunması,

-Başvuru evrakları ortasında gerekli bilgi ve evrakların yeteri kadar bulunmaması (eksik evrak/ belge) üzere sebepler vize reddine neden olacaktır.
Ankara Mutabakatı Vizesi başvurusu yapan her bireyin müracaat evrakının niteliğinin farklı olması sebebiyle vize reddi alma nedeni de farklıdır. Üstte örnekleri verilen Ankara Muahedesi Vizesi şartları sağlanmadığı takdirde vize reddi alma ihtimalinizin olduğunu unutmamalısınız. CSS Meşru şikâyet edilen İngiltere’nin bu vizeyi vermedeki zorlayıcı tavrına karşı hem birinci müracaatınızda hem de vize reddine itiraz müracaatınızda emniyetli bir yol arkadaşı olabilir.
İngiltere’den ya da Türkiye’den müracaat yapılabilen İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu olumsuz olması halinde vize reddine idari itiraz yolu ve tekrar kıymetlendirme başvurusu üzere iki alternatif mevcuttur. İngiltere vizesi değerlendirmesi yapan vize memuru müracaat belgesinde bulunmasına karşın kimi evrakları gözden kaçırmış, kimi bilgileri değerlendirmeye almamış olabilir. Bu türlü bir durumda, idari itiraz (Administrative Review), sırf başvuruyu pahalandıran vize memurlarının yanılgıları sebebiyle müracaat evrakının tekrar değerlendirilmeye alınması için kullanılabilmektedir.
İngiltere vizesi itiraz kapsamlı tekrar değerlendirilme başvurusu (re-consideration), her İngiltere vizesi reddine itiraz müracaatında kullanılabilir. Bu itirazlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve danışmanlık hizmeti CSS Meşru İngiltere vizesi uzmanlarından alınarak müracaat yapmak, tekrar tekrar vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilmek ismine faydalı olacaktır.

Ankara Antlaşması İngiltere Türk personel vizesi olarak da bilinen bu vize çeşidine müracaatta bulunacaksanız vize reddi ile karşılaşmamak, tekrar tekrar tıpkı maddi manevi yükler altına girmemek ve İngiltere’de yeni bir hayat fırsatı yakalamak için yılların deneyim ve birikimine sahip CSS Meşru danışmanlık ile görüşülebilir ve 2006 yılından bu yana birçok işletmenin İngiltere’de kurulmasını sağlamış olan CSS & Co Kanunî Services uzmanlarından bilgi alınabilir.

Başa dön tuşu