Analistlere göre iPhone 11 beklemeye değer bir telefon olmayacak

Yeni jenerasyon iPhone modelleri, Eylül ayında tanıtılacak ve tahlil şirketi Mizuho Securities tarafından paylaşılan yeni bir rapor, aygıtın beklemeye değecek bir şey getiremeyeceğini istikametinde. Analistlere nazaran iPhone 11, yalnızca küçük güzelleştirmelerle piyasaya sürülecek.
Sızıntılardan bildiğimiz üzere bu yılın Eylül ayında yeniden üç farklı iPhone modeli tanıtılacak. iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR‘ın halefleri olacak bu modeller için çıkan söylentilerin ise, Apple kullanıcılarını pek şad etmeyeceğini söylemek mümkün. Analistler, dış dizaynların mevcut aygıtlarla çabucak hemen tıpkı olacağını ve ekran boyutunun ve çözünürlüğünün 2018 serisiyle birebir olacağını belirtiyorlar.

Büyük değişiklikler beklenmiyor

3D Touch, yazılım tabanlı bir alternatifle değiştirilmek üzere ortadan kaldırılacak ve çerçeve boyutunda küçük değişiklikler de yaklaşmakta olan modellerde göreceğimiz değişiklikler olacak. Tüm bunlara ek olarak bileşen özellikleri, üretim kapasitesi, maliyetler ve güç tasarrufu yeteneği nedeniyle 3D kamera da olmayacak, lakin analistler iPhone XS ve XS Max’ta üçlü kamera sistemi de dahil olmak üzere birtakım kamera yükseltmelerini öngörüyorlar.

iPhone XR’ın halefi de çift kameraya sahip olacak ve XS ve XS Max modelleri, 120 dereceyi destekleyen üçüncü bir sabit odaklı üstün geniş açılı lens içerecek. Raporda, LCD iPhone modellerinin Japan Display, LG Display ve muhtemelen Sharp tarafından üretilen ekranları kullanacağı belirtiliyor. Yeni iPhone XS modelleri ise Samsung ve LG tarafından üretilen OLED ekranlarla gelecek. iPhone 11 modellerinin yeni bir işlemci ile gelmesi beklenirken, Apple’ın işlemci tarafında da küçük değişiklikler yapacağı belirtiliyor.

Başa dön tuşu