Analist Simon Peters:”Bitcoin iki hafta içerisinde 20,000 dolar olabilir.”

EToro analisti Simon Peters, geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir açıklamada Bitcoin hakkında konuştu. Peters, Bitcoin’in iki hafta içerisinde 20,000 dolar, yıl sonunda da 50,000 – 100,000 dolar ortasında olabileceğini söyledi.

Peters, iki haftalık kısa vadeli öngörüsünün, Bitcoin’in mevcut parabolik yörüngesini koruduğu varsayımına dayandığını belirtti.

Ünlü analist, bu yükselişin geçmiş dalgalanmalardan farklı olduğuna inanıyor zira Peters’a nazaran son üç haftadır süregelen yükselme süreci, parasını Bitcoin’e park eden” yatırımcıların ortak bir davranışından kaynaklanıyor.

Dalgalanmanın sürdürülebilir olup olmadığına ait olarak, Peters şunları ekledi: “Piyasadaki satış konumları için çok yakında bir düzeltme görebiliyoruz. Bitcoin yılın birinci yarısını son derece olumlu bir notla kapatacak üzere duruyor. Bitcoin bu yıl 50.000, hatta 100.000 dolar bandında olabilir. ”

Bitcoin’in, bugün itibariyle 12,000 doların üzerine çıktı ve grafiğindeki fiyat yükselişine devam etti. Bu yükseliş, altcoinlerin bir birçoklarında “sat” buyruğunun verilmesine sebep oluyor.

CoinMarketCap’ten alınan bilgilere nazaran Bitcoin’in şu an 226 milyar dolarlık market hacmi bulunuyor. 

Başa dön tuşu