Aladdin, gişedeki ilk haftasında rakip tanımadı

Disney’in geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren live action Aladdin sineması, gişedeki birinci haftasında rakip tanımadı. Ünlü aktör Will Smith’in ‘Cin’ rolüyle yer aldığı Aladdin, birinci hafta sonunda dünya genelinde tam 207 milyon dolarlık harikulade bir hasılat elde ederek beklentilerin üzerinde bir performansa imza atmayı başardı.

BoxOfficeMojo tarafından yayınlanan bilgilere nazaran Aladdin, Kuzey Amerika’da üç gün içerisinde 86 milyon dolar hasılat yapmış. Aladdin’in açılış hafta sonu performansı hem John Wick: Chapter 3 (57m) hem de Detective Pikachu’nun (53m) önünde. Yani Aladdin büyük bir farkla mayıs ayının gişe hükümdarı olmayı başardı.

Aladdin sineması aslında sinema eleştirmenleri tarafından pek de yeterli puanlar alamamıştı. Lakin genel izleyicinin sinema hakkındaki yorumlarına baktığımızda genel manasıyla olumlu reaksiyonlar olduğunu görüyoruz. Aladdin’in ilerleyen haftalarda da başarılı performansını sürdürmesi ve gişe macerasını toplam 700 milyon dolarlık bir hasılatla sonlandırması bekleniyor.

Aladdin sinemasının oyuncu takımında Mena Massoud (Aladdin), Naomi Scott (Jasmine), Will Smith (Cin) ve Numan Acar üzere isimler yer alıyor. Sinemanın direktörlük koltuğunda ise Hollywood’un ünlü direktörü Guy Ritchie oturuyor.

Aladdin, dünyayla birebir anda 24 Mayıs 2019’da ülkemizde de vizyona girdi.

John Wick: Chapter 3 – Parabellum, şimdiden serinin en güzeli oldu

Geçtiğimiz hafta vizyona giren John Wick: Chapter 3 – Parabellum, ikinci haftasında da başarılı bir performans ortaya koydu. BoxOfficeMojo’nun datalarına nazaran sinema Pazar günü prestijiyle dünya genelinde toplam 175 milyon dolar hasılata ulaşmış durumda. Birinci John Wick sineması 88 milyon dolar, John Wick: Chapter 2 ise 171 milyon dolar hasılat yapmıştı. John Wick: Chapter 3 şimdiden serinin en başarılı sineması olmayı başardı.

Başa dön tuşu