20 yıl içinde hayatımıza girmesi muhtemel 10 inanılmaz teknoloji

Zamanla gelişen ve değişen teknolojiler, insanlığı sonuna kadar şaşırtmaya devam edecek ve ediyor.

Günümüzdeki değişim suratına baktığımızda önümüzdeki on yılda bizi nelerin beklediğini görmek çok da güç değil üzere gözüküyor.

İşte 20 yıl içinde hayatımıza girecek olan 10 inanılmaz teknoloji;

Görünmeyen Bilgisayarlar

Zamanla telefonlarımızda, araçlarımızda, oyuncaklarımızda görünen bilgisayarlar minyatürleşme ihtilali sayesinde küçülmeye devam ediyor! Önümüzdeki yirmi yıl içinde bu aygıtlar her yerde olacak, lakin görünmeyecekler. Giysilerimizde, aksesuarlarımızda ve hatta kontak lenslerimizde dahi yer alacaklar. Bunları kullanabilmek için doğal dil ve dokunsal geri bildirimleri kullanacağız. Bunun yanında muhtemelen bizden bağımsız çalışabilecek ortam zekasına da sahip olacaklar. 

Yapay Zekalı Ferdî Asistanlar

Microsoft’un ofis asistanı Clippy ve iPhone’un akıllı asistanı Siri, geleceğin getireceği muhteşem kişisel asistanların sadece bir teaserıdır. Bu yapay zekaya sahip asistanlarsizin doğal sesinizi anlayıp size daha gelişmiş karşılık ve hizmetler sunacak. Yani onlar zihnimizin sanal klonları olarak yaratılacaklar. Davranışlarımız, tercihlerimiz, eğilimlerimiz vs. Hakkımızdaki herşeyi bilecekler. Onlar bizim için e-posta yazacak ve randevular ayarlayabilecekler. Bizden zaman çalan gereksinimlerimizi karşılayarak hayatımıza büyük bir kolaylık sağlacaklar.

Yaşlanma Karşıtı Müdahale

Yaşlanma karşıtı olduğunu argüman eden tüm kozmetik ürün ve tedavileri unutun. 2030’larda, devrimci bir müdahalenin dünyayı çılgına çevirmesi mümkün gözüküyor. Artık yaşınız ilerlese de görünümünüzde bir değişiklik olmaması tedaviyle mümkün hale gelecek. 

Başa dön tuşu