Yeni nesil Renault Kangoo böyle görünebilir

Rakipleri bir bir yenilenen Renault Kangoo, pazardaki tezini sürdürebilmek için yeni nesle geçiş yapmaya hazırlanıyor. Şimdiye dek yeni Renault Kangoo’nun kamuflajlı prototiplerini pek çok kere gördük. Ancak bugün internete sızan bu görsel sayesinde yeni Renault Kangoo’nun dizaynına birinci sefer bakıyor olabiliriz.

Sızdırılan görsel düşük çözünürlükte olsa da yeni Renault Kangoo’nun dizaynını net bir halde ortaya koyuyor. Sarı tonlarında gövde rengi, daha büyük radyatör ızgarası, köşeli farlar ve sis farlarına mesken sahipliği yapan sportif tampon burada karşımıza çıkan ayrıntılardan. Bunun yanı sıra yeni Renault Kangoo’nun selefine kıyasla daha kutu üzere bir yapıya büründüğü, siyah ve gümüş renkte jantlara, gri renkte ayna kapakları ve tavan raylarına sahip olduğu görülüyor.

Yeni Renault Kangoo’nun teknik özellikleri hakkında şimdi net bir bilgi yok. Ama geçtiğimiz aylarda tanıtılan Kangoo Z.E. konsepti sayesinde yeni kuşakta da tamamen elektrikli bir versiyonun bulunacağını biliyoruz. Bunun yanı sıra dizel seçeneği de yeni kuşak Kangoo’nun motor gamında yer almaya devam edecek. Buradaki seçenek büyük ihtimalle 1.5 dCi motorun güncellenmiş bir versiyonu olacak.

Karşımızdaki görsel Renault tarafından paylaşılmadığı için gerçek olup olmadığı şimdi muhakkak değil. Lakin dizaynın kamuflajlı prototiplerle tıpkı doğrultuda olması ve Kangoo Z.E. konseptinden esintiler taşıyor olması gerçek olma ihtimalini güçlendiriyor. Yeni Renault Kangoo’nun yıl bitmeden resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Gelişmeleri siz kıymetli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu