Yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45 modelleri tanıtıldı

Bugün itibariyle başlayan Goodwood Sürat Şenliği iki yeni AMG modelini beraberinde getirdi. Pek çok aracın sahne aldığı şenlikte yeni Mercedes-AMG A 45 ve Mercedes-AMG CLA 45 modelleri de tanıtıldı. AMG ailesinin yeni üyeleri, ekstra güç sunan S versiyonlarına da sahip.

Yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45 modelleri epeyce agresif bir dizayna sahip. Panamericana ismiyle anılan dikey çizgilere sahip büyük ızgara, daha büyük hava girişlerine sahip sportif ön tampon, kaslı bir görünüm sağlayan geniş çamurluklar, versiyona nazaran değişen 18 ve 19 inçlik siyah jantların ortasından görünen kırmızı kaliperler, dörtlü egzoz çıkışları ve art spoylerlar yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45 modellerinin dikkat çeken tasarım ögeleri ortasında.

Dünyanın en güçlü dört silindirli turbo motoru

Yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45 modelleri kaputun altında M139 kod isimli 2.0 litre dört silindirli turbo motoru paylaşıyor. Kelam konusu ünite standart versiyonlarda 387 beygir güç ve 480 Nm tork üretirken, daha güçlü olan S versiyonlarında bu değerler 421 beygir ve 500 Nm tork halinde seyrediyor. Standart A 45 ve CLA 45 modelleri 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyede, S versiyonları ise 3.9 saniyede tamamlıyor.

Yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45’in elektronik formda limitlenen azamî suratı 250 km/s, S versiyonlarınki ise 270 km/s olarak ölçülüyor. Opsiyon olarak sunulan AMG Şoför Paketi ile standart versiyonların azamî suratı da 270 km/s’e çıkarılabiliyor. Ayrıca 8 ileri AMG Speedshift çift kavramalı şanzıman ve AMG Tork Kontrol özelliğine sahip AMG Performans 4MATIC+ dört tekerlekten çekiş sistemi de tüm modellerde standart olarak sunuluyor.

Seri üretim için imal edilen dünyanın en güçlü dört silindirli turbo motoru olarak nitelendirilen üniteye sahip yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45 modellerini durdurmak için standart versiyonların önünde 350 mm fren diskleri ve 4 pistonlu monoblok sabit kaliperler ardında ise 330 mm diskler ve tek pistonlu yüzer kaliperler kullanılıyor. Daha güçlü S versiyonlarında ise ön tarafta 6 pistonlu sabit  kaliperler ve 360 mm fren diskleri mevcut. Bu versiyonlarda kaliperlerin rengi kırmızı ve üzerinde siyah AMG logosu bulunuyor.

Drift Modu S versiyonların standart özellikleri arasında 

Yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45’in en çok konuşulan özelliklerinden biri olan Drift Modu S versiyonlarında standart, baz versiyonlarda ise AMG Dynamic Plus paketiyle geliyor. Kelam konusu özelliğin faal edilebilmesi için Race modunun seçilmesi, ESP’nin devreden çıkarılması ve şanzımanın manuel moda alınması gerekiyor. Yeni AMG A 45 ve CLA 45 modellerinde Comfort, Sport, Sport+, Slippery, Individual ve Race olmak üzere toplamda altı sürüş modu bulunuyor.

Yeni Mercedes-AMG A 45 ve CLA 45’in yıl bitmeden satışa sunulması planlanıyor. Bu performanslı modellerin fiyatı ise şimdi muhakkak değil.

Foto Galeri | 79 Görsel Görüntüle

Başa dön tuşu