Yeni Ford Puma’nın tanıtılacağı tarih belli oldu

 

Bundan iki ay evvelki bir aktiflikte yeni Ford Puma’nın birinci ipucu görselini karşımıza çıkaran ABD’li üretici, ortadan geçen süreçte araçla ilgili rastgele bir paylaşımda bulunmamıştı. Ancak gelen haberlere nazaran Ford Puma’nın üzerindeki örtü çok yakında kalkacak.

Ford Romanya’nın Facebook hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımla yeni Ford Puma’nın resmi tanıtım tarihi aşikâr oldu. Buna nazaran, ABD’li üreticinin yeni crossover modeli 26 Haziran Çarşamba günü görücüye çıkacak. Yeni Ford Puma, 1997-2002 yılları ortasında küçük bir coupe modelde hayat bulan “Puma” ismini son yıllarda patlama yaşayan SUV dünyasına kazandıracak.

Sınıfının en geniş bagaj hacmi

Yeni Ford Puma hakkında bildiklerimiz şimdilik hayli hudutlu. Daha evvelki açıklamalara nazaran 456 litre ile sınıfının en kullanışlı ve en geniş bagaj hacmine sahip olacak. Ford Puma, şirketin eser gamındaki EcoSport ve Kuga modelleri arasında kendine yer bulacak. 2019 yılı bitmeden satışa sunulması planlanan crossover, şirketin Romanya’da bulunan Craiova Fabrikası’nda üretilecek.

EcoBoost Hybrid motor

Ford Puma, EcoBoost Hybrid teknolojisi ismi verilen 48 Volt hafif hibrit sisteme sahip olarak gelecek. Bu sistemde 1.0 litre EcoBoost akaryakıtlı motor, entegre kayış tahrikli marş motoru/jeneratör ve 48 Volt’luk hava soğutmalı lityum iyon batarya mevcut. Frenleme sırasında bataryayı dolduran bu sistem, hızlanma üzere durumlarda da akaryakıtlı motora ek tork dayanağı sağlıyor. Böylelikle yakıt verimliliği ve performans bir ortada sunuluyor. Ford Puma’nın beklenen yakıt tüketimi 5.4 lt/100 km, CO2 salınımı ise 124 g/km olarak açıklandı.

Başa dön tuşu