Yeni bir kripto borsa dolandırıcılığı daha

Her ne kadar merkeziyetçi olmadığını ve inançlı olduğunu argüman etse de kripto para borsaları tehlike saçıyor. Muhakkak başlı büyük borsaların haricinde yatırım yaptığınız platformun ortadan kaybolma ihtimali yüksek.

Kepenk kapattı

Polonya’nın kıymetli borsalarından Coinroom bilinmeyen bir sebepten dolayı kepenk kapattı ve pek çok yatırımcının varlıkları borsada kaldı. Borsa idaresinin ortadan kaybolduğu ve mağdurlara ne olacağı sorusunun boşlukta kaldığı tabir ediliyor.

Olay aslında Nisan ayına kadar gidiyor. Borsa kontrat gereği yatırımcılara bir gün içerisinde varlıklarını çekmeleri için ikaz maili göndermiş. Kullanıcıların büyük kısmı mailleri okuyarak sürece geçene kadar çekimler kapatılmış.

Sonrasında borsanın operasyonlarını sona erdirdiği ve elde kalan tüm varlıklarla birlikte ortadan kaybolduğu tabir ediliyor. Birtakım yatırımcılar borsanın ofisine kadar gitmiş lakin idareden kimseyi bulamamış. Şikayetlere nazaran 16-17 bin dolara kadar para kaybeden yatırımcılar var.

Polonya savcılarının Coinroom için harekete geçtiği ve borsanın ödeme sistemleri de dahil onaylanmamış aktivitelerini takip altına aldığı tabir ediliyor. Ayrıyeten başka mağdurların da tespit edilmesine çalışılıyor.

 

Başa dön tuşu